Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-10-2017, 10:24
carida27 carida27 jest offline
Kumotr

Domyślnie Erasmus a języki

Witajcie,
czy ktoś z Was był kiedyś na Erasmusie w którymś ze słowiańskich krajów? używaliście wtedy języka specjalizacji czy raczej komunikowaliście się w języku angielskim? Jak taki wyjazd wpłynął na Wasz poziom językowy, a potem na dalszą ścieżkę edukacji i rozwoju? Podzielcie się spostrzeżeniami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2017, 18:01
Agnieszka16 Agnieszka16 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na wyjeździe z projektu Erasmus w Wielkiej Brytanii. Oczywiście używaliśmy tylko języka angielskiego. Taki wyjazd to nie tylko fantastyczne, cudownie rozwijające doświadczenie językowe, ale nowe kontakty, pomysły, kultura i otoczenie. Gdziekolwiek by sie nie pojechało na taki wyjazd, to warto. Same korzyści.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2017, 23:23
ogryss ogryss jest offline
Kumotr

Domyślnie

Co prawda byłam na Erasmusie w Estonii, ale w celu pogłębiania języka słowiańskiego- rosyjskiego. Początkowo wystartowałam z językiem angielskim, z którym pewniej się czułam, ale z czasem zaczęłam się oswajać i przestawiać faktycznie na rosyjski. Sprzyjały temu na pewno starszej daty ekspedientki, które ze wzgęldu na historię kraju, wsprawniej posługiwały się tym językiem. Z kolei młodzi, a zwłaszcza erasmusy- preferowali język angielski, mniej znali rosyjski.
Co do poziomu- Erasmus na pewno sprzyja oswojeniu się z danym językiem, a także pomaga w kontaktach z ludźmi innej narodowości i kultury. Sprawa świetna Przede wszystkim uzyskałam pewną wprawność w mowie, bo codziennie byłam zmuszona mówić w tym języku. Z drugiej stony to fantastyczne doświadczenie, jeżeli jesteś pokrojem osoby otwartej i odkrywczej. Pół roku w nowym miejscu...
Wracać jest troszeczkę ciężej Co do ścieżki rozwoju- wszystko się jeszcze okaże, bo tak naprawdę nadal kontynuuję temat studiów i tylko czas pokaże jak w całości zaowocuje to doświadczenie. Póki co Erasmus zapunktował od razu po przyjeździe, kiedy nagle się okazało, że podczas tego pół roku naprawdę zdobyłam pewną lekkość, a z tym mniej stresu na zajęciach
także śmiało!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.