Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-26-2017, 09:56
sisianastasi sisianastasi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy dopiero zaczynałam uczyć się chińskiego, było mi ciężko, ale po zrozumieniu zupełnie innej logiki tego języka, poszło mi o wiele lepiej i już z japońskim problemów żadnych nie miałam.
Ale jednak tony stanowią dla mnie problem, walczę z nimi 3 rok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 21:40
baihe baihe jest offline
Kumotr

Chińskiego zaczęłam uczyć się w 3 gimnazjum i pokochałam go za jego tony. Musiałam zrezygnować ze szkoły muzycznej, a chiński był dla mnie jak muzyka! Tony są trudne, ale kluczem do ich opanowania było dla mnie osłuchanie się z językiem (pobyt w Chinach, chińskie dramy, radio itp.).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2018, 15:18
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W koreańskim kocham głównie brzmienie. Z chińskim mam takie "love/hate relationship". Czasem mam go dość, a czasem uwielbiam. Języki azjatyckie to zupełnie inny świat i to jest fascynujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 19:56
weronika3 weronika3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdanie alfabet nie jest jakąś ogromną przeszkodą. Ja kiedyś uczyłam się japońskiego sama, nauczyłam się hiragany, katakany i kilku znaków kanji i byłam bardzo szczęśliwa mogąc odczytać co jest napisane, np. na sklepach w anime. Nauka tego języka sprawiała mi przyjemność. Uwielbiam słuchać japońskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2018, 06:48
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To prawda. Jak się człowiek zaweźmie, to się nauczy pisma (przynajmniej do jakiegoś tam stopnia). W języku chińskim, to nie znaki są dla mnie największym problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2018, 15:24
mpawlak09 mpawlak09 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja lubię chiński i japoński za znaki. Uważam to za super, że znak jednocześnie niesie pewne znaczenie lub funkcję gramatyczną oraz jest estetyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 23:56
ulla110 ulla110 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To pewnie dziwne, ale ja uwielbiam japoński za brzmienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2018, 21:12
Chmura myśli Chmura myśli jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Nie rozumiem, dlaczego tylu ludziom się wydaje, że języki orientalne są trudniejsze do nauki od języków europejskich, nawet brzmiących niby podobnie języków słoweńskich czy brzmiącego zupełnie inaczej węgierskiego... Za każdym razem jak się przyznaje, że uczę się języka arabskiego, wywołuję jakiś niemy podziw albo komentarz "ojej... to takie strasznie trudne przecież". A paradoksalnie żadnego języka do tej pory nie uczyło mi się jak bezboleśnie jak arabskiego. Ładny, logiczny język, gramatyka bardzo łatwa do pojęcia... A pisanie po arabsku jest samą przyjemnością. I oczywiście, uwielbiam słuchać, jak ktoś mówi po arabsku, to chyba jeden z najśliczniejszych języków świata.

A jakie są wasze obserwacje? Bronicie tezy, że alfabet jest jakąś większą przeszkodą w nauce języka? Albo jego dziwne brzmienie? Czy raczej, tak jak w moim wypadku, ta egzotyczność wszystkiego właśnie motywuje was do nauki?
Nie wiem na jakim poziomie jesteś, może początki wydają się łatwe i ekscytujące w arabskim (uczyłem się go), ale w Polsce jest naprawdę znikoma część osób, które opanowały go na C1; a nawet B2, a to świadczy już o trudności tych języków dla słowianina (nie dla semickiego native speakera, który posługuje się pokrewnym językiem), bez wyjazdów i lektora ich nie opanujesz na tym poziomie - wiem to z doświadczenia. Spróbuj mi przetłumaczyć coś bezbłędnie na arabski (najlepiej poezję np. fragment "Republiki marzeń" Brunona Schulza czy "Jesieni") to wtedy uznam twoją wypowiedź za szczerą i cię pochwalę . Ale od razu domyślam się, że sobie nie poradzisz . Ale zgadzam się - to jeden z najpiękniejszych języków semickich - bardzo miło brzmi. W formie traditional Arabic - też bardzo piękny ma zapis. Pozdrawiam i życzę efektów w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.