Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2018, 14:07
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie Nauczanie swoich rodziców

Czy próbowaliście kiedyś uczyć języka obcego swoich rodziców, którzy nie mieli styczności z danym językiem? Ja od wieków obiecuję mojej mamie, że zacznę ją uczyć. Ostatnio próbowałam z kolorami, ale po chwili straciłam cierpliwość. Nie wiem dlaczego, ale jak uczę obce osoby to jakoś mam więcej cierpliwości. Też tak macie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 18:16
filip970622 filip970622 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moja mama skończyła na nauczeniu się alfabetu do literki D. Wydaję mi się, że u dorosłych wygląda to tak, że dopóki nie jest im ten język potrzebny to nie będą mieli motywacji, żeby się go nauczyć. Uczyłem ciocie, która jest w wieku moich rodziców i jej nauka szła zadziwiająco dobrze, ale jej motywacją było zdanie matury, co ostatecznie się udało, więc to mnie nauczyło, że dorośli są w stanie się nauczyć dobrze języka o ile mają chęci i motywacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 21:14
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Też mam wrażenie, że dorośli potrzebują dobrego ukierunkowania. Próbowałam uczyć kogoś z rodziny i faktycznie szybko spełzło to na niczym, więc myślę, że potrzeba konkretnego celu. Nie wspominając już o tym, że mi zwyczajnie brakuje cierpliwości do uczenia własnych rodziców
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:28
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niestety to, że mam więcej cierpliwości do obcych kursantów niż do własnych rodziców czy nawet (niestety) własnych dzieci potwierdza znane polskie porzekadło ,,szewc w dziurawych butach chodzi''. Ostatnia próba wyjaśnienia mojemu tacie angielskich okresów warunkowych przed egzaminem kwalifikacyjnym z anglika zakończyła się fiaskiem i wspólnym pisaniem ściągawek. Wstyd się przyznać może to wynika z tego, że obcych ludzi łatwiej jest traktować służbowo- a wobec tego- profesjonalnie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.