Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-19-2014, 00:55
madzikxd madzikxd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Właśnie kończę rocznego Erasmusa we Włoszech - gorąco polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-20-2014, 15:04
justyna250r justyna250r jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja slyszlalam rowniez o takich programach jak 'Work and travel' i 'camp america' (ale to bardziej jakby praktyki - ale jezyk rownie dorbze szlifujesz), szczerze nie zaglebiałam się w to jeszcze, ale wydaje się być ciekawą opcją...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2014, 10:40
b.zur b.zur jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Erasmus to wspaniała rzecz, jak tylko jest możliwość wyjzadu to bardzo polecam, dlatego, że znika bariera mówienia w języku angielskim (jeśli ktoś taką ma), można poznać wspaniałych ludzi z Europy, poznać inne kultury i szlifować język. Ja byłam w Irlandii Północnej w Belfaście. Polecam to miejsce!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2014, 13:31
vertejas vertejas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeszcze nigdy nie byłam na takiej wymianie, ale bardzo chętnie wyjechałabym do Hiszpanii. Nie mogę wyobrazić sobie studiowania w lepszych warunkach niż smażąc się na słońcu z tequillą w ręku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2014, 18:28
Anios
Guest

Domyślnie

Dla wszystkich, którzy mają wątpliwości czy warto wyjechać na Erasmusa:
po 100 kroć warto! Co więcej posunę się nawet do stwierdzenia, że bez tego wyjazdu skończysz studia z niedosytem ja byłam pół roku w Salonikach i gorąco polecam. Co prawda akurat w czasie największego kryzysu i zamieszek ale i tak było super! Poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, praktycznie z każdego zakątka świata, dużo podróżowałam. Był to chyba jak dotąd najlepszy okres mojego życia Polecam tylko zorganizować sobie jak największe zaplecze finansowe, żeby nie musieć niczego sobie odmawiać. Także nie zastanawiajcie się tylko jedźcie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2014, 19:28
Tvrtko's Avatar
Tvrtko Tvrtko jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Ja 5 października wylatuję na roczny program Erasmus Mundus do Banja Luki (Mundus ma większe stypendium niż ten "uczelniany" Erasmus). Czeka mnie jeszcze do tego czasu sporo biurokratycznych spraw do załatwienia, ale myślę, że ogarnę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2014, 19:44
Inna's Avatar
Inna Inna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Tvrtko Pokaż post
Ja 5 października wylatuję na roczny program Erasmus Mundus do Banja Luki (Mundus ma większe stypendium niż ten "uczelniany" Erasmus). Czeka mnie jeszcze do tego czasu sporo biurokratycznych spraw do załatwienia, ale myślę, że ogarnę
A czy można uczestniczyć w programie Erasmus Mundus po zwykłym Erasmusie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2014, 19:46
Tvrtko's Avatar
Tvrtko Tvrtko jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Powiem tak: Mam koleżankę, która była już na Erasmusie (czy też programach pokrewnych) w kilku krajach, a tym roku wyjeżdża ponownie... więc zapewne na Mundusie również jest to możliwe (pamiętam, że przy wypełnianiu internetowej aplikacji było pytanie czy uczestniczyłem już w jakimś programie), aczkolwiek zapewne promują osoby, które jeszcze nie były na wymianach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2014, 14:32
Inna's Avatar
Inna Inna jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Chciałabym także dowiedzieć się, kiedy lepiej wyjeżdżać: na drugim czy na trzecim roku, czy na magisterce?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2014, 22:45
basiuccia basiuccia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na obu. W ramach Erasmus+ możesz wyjechać na rok na każdym poziomie studiów, więc nie wyjeżdżając na licencjacie zwyczajnie Ci ten rok za granicą przepada. Ja byłam pół roku na Erasmusie na 2 roku studiów licencjackich, teraz po 1,5 roku niecierpliwego siedzenia w domu wyjeżdżam na pierwszy semestr trzeciego roku (z innego kierunku). Z pewnością zrobię wszystko, żeby rok magisterki tez spędzić w innym miejscu.
Zwróć uwagę na to, że na większości uczelni nie można wyjeżdżać na ostatnim semestrze licencjatu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.