Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-14-2013, 14:41
cochebomba cochebomba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A dla mnie największym autorytetem jest mój teść. Każdy kto go zna mówi to samo - chciałbym być takim człowiekiem jak on.
Do wszystkiego w życiu doszedł własną ciężką pracą. W młodości przyjechał po wiejskim technikum do miasta, zaczął pracować i oszczędzać na założenie własnego biznesu. Ledwo wiązał koniec z końcem, ale po upadku komunizmu udało mu się wystartować. Dzisiaj ma święty spokój, stabilność rodzinną i finansową, o której każdy może pomarzyć. Do tego jest człowiekiem o złotym sercu, inteligentnym, oczytanym, pasjonatem muzyki klasycznej.
Czasem nie trzeba szukać autorytetów wśród sławnych, wystarczy rozejrzeć się dookoła. Ale na pewno warto doceniać i rozpowszechniać myśli tych, którzy są wartościowi, a do tego rozpoznawalni. Oby wynikało z tego jak najwięcej dobrego przykładu dla pokoleń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 17:35
Anula Anula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z prywatnych, moi rodzice, podziwiam ich za wytrwałość, siłę i mądrość. A z takich publicznych osób to Margaret Thatcher. Można nie zgadzać się z jej poglądami, ale nikt nie odmówi jej mądrości, konsekwencji i charyzmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2013, 02:48
magdalenabr magdalenabr jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cochebomba (czy jakoś tak, przepraszam jeśli przekształciłam)- gratuluję, ależ musisz być szczęśliwą synową, rodzina męża musi Cię lubić, skoro masz takie poglądy;-)
Ja miałam zawsze z tym problem. Nigdy nie umiałam wymienić autorytetów. Raczej mam swoje wyczucie pewnych wartości, tego jak powinno być i tym się kieruję.
Ze sławnych osób nikogo nie umiem wymienić. Są osoby, które lubię, ale to nonsens, bo lubię np. za muzykę, za to, że ktoś coś tam napisał, jakąś piosenkę lub okazał się ciekawą osobowością. Jednak nie znam tych osób prywatnie, więc ciężko jest uznawać kogoś takiego za autorytet.
Mogłabym zżycia wymienić moją ciocię. Jest samoukiem. Doskonale nauczyła się obsługi komputera całkiem sama. Ma też ogromna determinację, mocno potrafi schudnąć. Zawsze miała znaczną nadwagę, ale jest niezwykle konsekwentna.
Moja mama ma doskonała organizację w kuchni i ciepłe serce, jest pomocna i koleżeńska. Ma wspaniałe poglądy na temat małżeństwa.
Tata dba o ciało i ja teraz też lubię mężczyzn, którzy o siebie dbają. Nie jakoś przesadnie, ale w zakresie, który tylko im dodaje, czyli np. kosmetyki o męskim zapachu, przede wszystkim zapach ciała. Tata był zawsze schludny i pachnący, nie umiem teraz uznawać za atrakcyjnego kogoś, kto taki nie jest. Umiał też nawiązywać relacje, był zawsze wygadany. Trochę to po nim mam, ale mimo wszystko nie zawsze umiem nawiązać relację z ludźmi.
Siostra w zakresie zakupów i stylu. Pracowitości. W pracy, ale również w pracy nad sobą. Za pomocność, konkretną gadkę.
Kuzynkę, za to, że pomimo patologicznej rodziny sama ma w sobie tak wiele radości, optymizmu i wiary, załozyła piękną rodzinę mimo, że mogło być inaczej w jej przypadku.
Wow...dużo wymieniłam. Nie zawsze mi to tak idzie. Mam tendencję zapominac o autorytetach.
Ciocia z wujkiem nigdy się nie rozwiedli, walczyli o dziecko chyba z 20 lat, mowy o rozwodzie nie było. W końcu adoptowali.
Dużo tego jest, powinnam częsciej pamiętać, a ja nie pamiętam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2013, 15:11
letice letice jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

G. K. Chesterton - bardzo pasują mi się jego poglądy i styl, ale nie wiem jaki był osobiście, więc w sumie trudno tu mówić tak do końca o autorytecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2013, 21:21
aldonina aldonina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jan Paweł II
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2013, 21:37
Ewez Ewez jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również jest nim Jan Paweł II :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2013, 00:05
klaudiakaa klaudiakaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Patryk.Andersz Pokaż post

James J. Braddock - bokser o którego losach można przeczytać w książce "Cinderella Man". Na jej podstawie powstał też film w 2005 roku.
najpiękniejszy film świata ! Niesamowity człowiek i utalentowny bokser...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2013, 18:38
kamilaj kamilaj jest offline
Podszyszkownik

Smile

Ja mam dwa autorytety, moj tata i dziadek. Dziadek dlatego, że najwięcej mnie w życiu nauczył i to ze wszystkich dziedzin życia. Natomiast tata jest moim autorytetem w kwestii samodoskonalenia i dążenia do lepszej przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2013, 00:38
Dyta Dyta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rodzice - chciałabym być w przyszłości taka, jak oni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2014, 20:00
KlaudiaLingStos KlaudiaLingStos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie jestem pewna kogo mogę uznać za swój autorytet, takich osób jest bardzo wiele. Uważam, że należy czerpać inspirację po trochę z każdej wartościowej osoby.
Jednymi z takich osób są niewątpliwie moi rodzice oraz niektórzy wykładowcy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.