Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-24-2012, 23:26
amd's Avatar
amd amd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

dzoanna

Najlepszym wyjściem jest podyplomówka, najlepiej w Wawie, bo przytulona do tepisu. Słyszałam, że jest też kurs który przygotowuje do egzaminu państwowego, szczegółów niestety nie znam. Ponoć również Poznań jest dobry i wielu absolwentów radzi sobie śpiewająco z egzaminem państwowym (na forum są na pewno tematy na ten temat). Najważniejsze jest zdobywanie doświadczenia i ciągłe rozwijanie leksyki itd, bez tego ani rusz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2012, 21:58
maliny maliny jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

rzetelność, sumienność, przywiązywanie wagi do szczegółów i duuuuuuża doza cierpliwości. Bez tego nie da się tłumaczyć tekstów, które muszą być przetłumaczone skrupulatnie, a w którycvh nie ma miejsca na polot fantazji. O kwestii znajomości języka była już mowa wyżej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 21:53
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zawsze chciałam zostać tłumaczem przysięgłym. Jednakże boję się, że przez moje lenistwo mogę tego nie osiągnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 00:48
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Na pewno trzeba być osobą, która nie boi się nowych wyzwań, działa w granicy obowiązującego prawa, lubi siedzieć w książkach i sprawdzać po kilka razy to samo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 17:29
bchlopecki bchlopecki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sumienność, przywiązanie do szczegółów, precyzja, rzetelność, dokładność, znakomita znajomość języka oraz przynajmniej podstawowa znajomość prawa, jeżeli ktoś tłumaczy teksty prawnicze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2018, 15:18
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szczerze na początku myślałam, że to coś fajnego zrobić tłumacza przysięgłego ale po tym jak moja wykładowczyni, która już pracuje jako tłumacz przysięgły od kilku lat, opowiedziała jaka to jest odpowiedzialność, i że można być wezwanym do pracy o każdej porze to troszkę mi przeszło. Zastanowię się na tym jeszcze dobre kilka razy. No i trzeba powiedzieć, że stawki mimo zaprzysiężenia są niewielkie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-22-2018, 10:32
krakers3252 krakers3252 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedys o tym myslalam ale teraz uważam, ze nie spełniałabym sie w tym. Wybieram "zwykłego" tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.