Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-15-2013, 22:59
Nikola91 Nikola91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Viadrina

Jakiś czas temu zastanawiałam się nad rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Czy ktoś z was tam studiuje bądź studiował? Chciałabym dowiedzieć się jak tam jest, jakie panują warunki. Miałam przyjemność dwa razy odwiedzić Viadrinę, ale nie znam opinii studentów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2013, 01:44
ewcik616 ewcik616 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Studiowałam tam pół roku w ramach Erasmusa, kierunek Kulturwissenschaft. Jest w porządku, zaliczenia w formie egzaminów lub prac semestralnych, zajęcia prowadzone ciekawie, niektóre wręcz o nowatorskiej tematyce (trafiłam np. na lingwistykę języka migowego - uczyłam się o teorii tego języka, bardzo ciekawa sprawa). Wiele zajęć uważam za dużo ciekawsze niż w Polsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2013, 10:41
Nikola91 Nikola91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki wielkie za odpowiedź. Chyba Viadrina nie jest jakimś bardzo znanym uniwersytetem skoro niewielu Polaków tam studiuje i potrafi coś o nim powiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-02-2013, 09:51
ewcik616 ewcik616 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

No właśnie z moich znajomych kilka osób tam poszło, jednak więcej osób wybiera chyba Berlin. Choć z drugiej strony będąc na Viadrinie poznałam dużo osób, które dojeżdżały na zajęcia z Berlina - plusem jest to, że wybierasz sobie sama przedmioty i możesz ułożyć plan tak, że np. jesteś na uczelni tylko 2 lub 3 dni w tygodniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2014, 12:08
thalassa85 thalassa85 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Berlin
Domyślnie

Dwóch moich znajomych tam studiowało i bardzo sobie chwalili atmosferę, elastyczność doboru zajęć i obydwoje znaleźli dobrą pracę, koleżanka dostała się na praktykę do Bundestagu i później została tam zatrudniona na stałe (studiowała Kulturwissenschaft i miała możliwość wyjazdu w trakcie studiów do Bułgarii, Francji i Anglii) a kolega pracuje w Berlinie w kancelarii prawnej (ukończył polsko-niemieckie prawo na Viadrinie).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2014, 23:48
madzikxd madzikxd jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moi znajomi tam studiują - sama też tam często bywam. Atmosfera jest super, podejście do studenta również! A co do dużej ilości Polaków studiujących tam - wcale się nie dziwie, mają świetny pakiet stypendiów dla nas, jest również polska koordynatorka, i przede wszystkim Viadrina jest na granicy ze Słubicami - a dla mnie to już dużo znaczy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-16-2014, 23:39
beakap beakap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Viadrina to już praktycznie polska uczelnia. Wiekszość studentów to Polacy. Szczególnie na kierunku prawo polsko-niemieckie. Znam dużo takich ludzi- wiekszość bez pracy ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.