Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-23-2017, 20:44
karo06 karo06 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mnie to czasem google zadziwia jak dobrze potrafi przetłumaczyć całe zdanie lub wyrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-23-2017, 23:24
ola16 ola16 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami. Google translate przydaje się czasem do tłumaczenia pojedynczych słówek i ewentualnie krótkich wyrażeń, ale zupełnie nie nadaje się do zdań ze względu na słabą gramatykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-24-2017, 01:41
Rosveen's Avatar
Rosveen Rosveen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Czasami kiedy się spieszę i mam do przetłumaczenia na zajęcia jakiś nieskomplikowany tekst, to wrzucam go do Google Translate i używam tego jako wstępnego tłumaczenia, które potem ręcznie poprawiam. Oczywiście zupełnie nie nadaje się do żadnych trudniejszych fraz czy konstrukcji gramatycznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 00:00
eani eani jest online
Kumotr

Domyślnie

Google translate to też narzędzie; można z niego wiele wycisnąć, jeśli się wie jak. Oczywiście nie nadaje się do tłumaczenia całych zdań, a nawet słowa i krótkie frazy należy przetłumaczyć w obie strony przynajmniej raz, żeby się upewnić, czy tłumaczenie jest poprawne, ale mimo to Google translate okazało się dla mnie niespodziewanie dużą pomocą przy nauce japońskiego. Pisząc wiadomości do znajomych używałam google translate zamiast wirtualnej klawiatury - miało to taki plus, że po wyborze jednego z zapisów słowa w kanji z listy mogłam od razu sprawdzić, czy to ten poprawny. Często też, kiedy nie wiedziałam jak coś powiedzieć po japońsku, tłumaczyłam kawałki zdań i fraz po parę razy w obie strony, z zaskakująco dobrymi wynikami. Trzeba być kreatywnym - zwłaszcza tłumacząc kawałki zdań dobrze jest upraszczać, zmieniać imiona na on/ona lub w języku japońskim wyrażenia jak "ta dziewczyna" (kanojo). Warto też pamiętać, że google translate lubi pomijać przecinki, więc dłuższe zdania, nawet poprawnie napisane, może tłumaczyć na zupełne głupoty. Trzeba wszystko rozbijać na mniejsze człony.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.