Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2017, 15:04
darkagor darkagor jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Definitywnie hiszpański! Wydaje mi się, że jest łatwiejszy do nauki, szczególnie na początku (połaczenia liter są podobne do polskiego, wymowa jest w miarę łatwa), z włoskim miałam początkowo problemy, szczególnie z wymową.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 15:14
AleksandraI89 AleksandraI89 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja też się przyłączam do większości i polecam hiszpański. To prawda, że stał się on w ostanich latach bardzo popularny i wiele osób się nim posługuje, ale pomimo tego uważam, że na rynku pracy jest to zdecydowanie bardziej przydatny język.

A dodatkowo jest dużo ładniejszy niż włoski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2017, 15:36
eewagrzesik eewagrzesik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również stanę za hiszpańskim. Sama władam hiszpańskim biegle i bardzo polecam jego naukę. Hiszpański będzie Ci bardziej przydatny, ponieważ jednak dużo więcej jest osób posługujących się tym językiem, jak również dużo większe zapotrzebowanie na rynku pracy.

W moim mieście jest np. dużo firm z kapitałem hiszpańskim i ciągle szukają czy to tłumaczy, czy to osób do obsługi klienta hiszpańskojęzycznego.

Do tego polecam na studiach skorzystać z Erasmusa w Hiszpanii. Sama byłam na praktykach, pracując tuż przy plaży, dalej rozwijam tę współpracę i wiem, że na hiszpański będzie tylko coraz to większe zapotrzebowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2017, 12:25
koharu koharu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez eewagrzesik Pokaż post
W moim mieście jest np. dużo firm z kapitałem hiszpańskim i ciągle szukają czy to tłumaczy, czy to osób do obsługi klienta hiszpańskojęzycznego.
Jakie to miasto, jeśli można spytać? We Wrocławiu jest więcej ofert z włoskim, nie wspominam już o francuskim i niemieckim

Jeśli chodzi o walory estetyczne, to polecam hiszpański - jest różnorodny i daje klucz do bardzo bogatej kultury
Stary 09-18-2017, 09:33
marta96kotlin marta96kotlin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

a w Łodzi np. szukają ludzi z włoskim, np. do pracy w Accenture czy Fujitsu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-29-2017, 19:23
Marguerite96 Marguerite96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że hiszpański jest bardziej przydatny, ale ja polecam włoski. Uważam, że to przepiękny i bardzo melodyjny język, który daje dostęp do niezwykłej kultury. Wystarczy posłuchać włoskich arii operowych.
Poza tym myślę, że popyt na język włoski wzrośnie na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2017, 19:45
halotuela halotuela jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam włoski z przypadku, długa love story powiedzmy Potem się ona skończyła, a wiedza pozostała więc już kontynuowałam naukę. Na początku miałam myśli: po co mi tej włoski tylko we włoszech sobie pogadam.... nie to co w hiszpańskim.....
Teraz jednak widzę że hiszpański jest bardzo popularny, moim zdaniem, dużo bardziej niż włoski. Pośród moich znajomych hiszpański- nie wnikam w poziom- zna kilka osób, włoski tylko ja. Tak więc myślę, że to był dobry wybór ponieważ mniejsza (podkreślam- moje subiektywne odczucie) popularność= większe szanse.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 00:26
ellle23 ellle23 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie zdecydowanie hiszpański Nie wiem, czy jest łatwiejszy (zwłaszcza gramatyka), ciężko mi porównać, niestety moja nauka włoskiego zakończyła się na kilku lekcjach. Język sam w sobie jest cudowny, bardzo różnorodny, na jego korzyść przemawia na pewno wielość materiałów do nauki, filmów i książek, które można obejrzeć/przeczytać. Z pracą też raczej nie jest tragicznie, przynajmniej na razie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2017, 22:12
szym szym jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi, co do łatwości wymowy - włoski dla Polaków jest łatwiejszy.

Ale przecież nie o to chodzi w wyborze języka. Należy wybrać ten, którego będziemy używać w przyszłości. Moze interesuje nas włoska kuchnia albo muzyka w języku hiszpańskim? Dobrze też jest mieć kogoś, z kim będzie można poćwiczyć język.

Też kiedyś zadałam dokładnie to samo pytanie, a odpowiedzią, którą otrzymałam, był... portugalski zdecydowanie nie żałuję tego wyboru.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2017, 13:45
Barborka678 Barborka678 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja wybrałam język hiszpański i serdecznie polecam Lepiej wybrać ten język niż język włoski, gdyż jest on używany w większej ilości krajów. Co do trudności tych języków, nie jestem w stanie się wypowiedzieć, którego łatwiej się nauczyć. Mówi się, że język hiszpański jest prosty i melodyjny. Niestety nikogo nie powinno zwieźć to, że szybko się go nauczy. Jak mawiał mój lektor od języka hiszpańskiego, kiedy dojdzie się do poziomu A2/B1, gdzie wchodzi się w bardziej ,,zaawansowaną" gramatykę, czyli czasy gramatyczne itd., zaczynają się schody
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.