Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-01-2018, 13:42
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jakie dziedziny łączycie z filologią?

Jakie dziedziny łączycie z językami orientalnym (w szczególności z językiem chińskim)? Czy studiujecie /studiowaliście inne dziedziny po filologiach? Jakie? Lub na jakie dziedziny w połączeniu z językiem zauważacie zapotrzebowanie na rynku pracy? Chciałabym podjąć jakąś dodatkową dziedzinę po sinologii, ale niestety nie mam pojęcia jaką.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 00:36
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dobry temat! W zasadzie sam mam z tym problem. Myślałem nad wyborem jeszcze jakichś innych języków, lecz nie mam pojęcia czy to nie będzie po prostu wchodzenie w jeszcze większe bagno, skoro sam chiński (jednak!) nie stanowi gwarancji na znalezienie zatrudnienia.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:25. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2018, 18:05
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę jeszcze o (ponownej właściwie) nauce języka niemieckiego, ale raczej z zapotrzebowania na niego w moim mieście, niż żeby łączyć go z chińskim....Szczerze mówiąc, nie wiem co z tym chińskim obecnie zrobić.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:25. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2018, 20:44
Podszyszkownik

Domyślnie

Czekać na swoje legendarne dziesięć tysięcy miesięcznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2018, 11:26
Podszyszkownik

Domyślnie

Legendarne to dobre słowo w tym przypadku, niczym brzoskwinie nieśmiertelności, ale tak szczerze: naprawdę nie mam pojęcia za co się wziąć z tym chińskim...

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:26. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2018, 00:24
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nikolasok23 Pokaż post
Legendarne to dobre słowo w tym przypadku, niczym brzoskwinie nieśmiertelności, ale tak szczerze: naprawdę nie mam pojęcia za co się wziąć z tym chińskim...
Najważniejsze to być dobrej myśli! A tak serio to myślę, że ważne jest by nie przestawiać się rozwijać w tym zakresie... Oczywiście, cały czas czekając na te niebotyczne kwoty.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:26. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-09-2018, 09:31
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że na to pytanie nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Na pewno jednak warto się dodatkowo dokształcić, chociażby podejmując studia podyplomowe. Obecnie zbyt wiele osób uczy się chińskiego, by sam język wystarczył. Ciężko jednak powiedzieć, co konkretnie, bo to w dużej mierze zależy od tego z jaką pracą chciałoby się wiązać przyszłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-12-2018, 14:11
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Znałam kogoś, kto ukończył chiński oraz arabski, znał też biegle angielski i przez chwilę po magisterce zatrzymali go na uczelni, ale po jakimś wyjeździe zagranicznym dostał dobrą pracę i nie wrócił już do Polski.
Wszystkich ludzi jakich znam, a którzy jednocześnie biegle chcą władać przynajmniej trzema azjatyckimi językami i są już prawie na mecie, obecnie zajmują i motywują marzenia o założeniu swojej szkoły językowej.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:27. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2018, 20:03
weronika3 weronika3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja po filologii chciałabym studiować coś innego, np. coś związanego z finansami albo z chemią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2018, 12:55
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W wyborze drugiego kierunku warto interesować się swoimi zainteresowaniami, zdolnościami, ale też możliwościami jakie daje połączenie chińskiego z drugim kierunkiem. Wydaje mi się, że warto pójść w kierunku finansów, zarządzania, ekonomii, itp. Wtedy łatwiej będzie wkręcić się w jakiś biznes, nawet jako tłumacz. Ewentualnie coś technicznego, ale to już nie każdy ma takie zdolności. Z tłumaczeń z wykorzystaniem chińskiego przewijało mi się ostatnio sporo ustnych w placówkach firm podczas oprowadzania Chińczyków po nich, w trakcie omawiania negocjacji i warunków współpracy. Z kolei w Gdańsku wielokrotnie widziałam Chińczyków, którzy robiąc interesy związane z bursztynem, brali własnych tłumaczy. Warto zatem zastanowić się czy może nie lepiej szkolić się dalej jako tłumacz, tylko wybrać jakąś specjalizację. Wszystko zależy od tego, co się chce w życiu robić

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-12-2018 o 19:29. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.