Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2013, 16:42
iskrowe iskrowe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Realne szanse pracy z językiem arabskim

Czy ktoś z Was używa arabskiego w pracy? Zaczęliście się uczyć, bo takie było w Waszej firmie zapotrzebowanie? Jak wygląda rynek pracy dla arabistów?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2013, 16:16
tartarinka tartarinka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja co prawda się nie uczę i nie uczyłam, ale bardzo mnie interesuję ten język. Myślę, że za niedługi czas będzie bardziej potrzebny niż teraz, a to ze względu na kraje islamskie i postępujący islam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2013, 16:28
aleste aleste jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zacząłem się uczyć arabskiego (i uczę się nadal, bo póki co go nie umiem) w sumie dla tego, że chciałem poznać coś nowego, mam jednak gdzieś z tyłu głowy taką myśl, że może kiedy się już go nauczę, to będę mógł przekuć tę wiedzę na pieniądze. Z tym, że te ewentualne przyszłe korzyści finansowe na pewno nie były pierwszym powodem dla którego zdecydowałem się na naukę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2014, 12:21
marta22100 marta22100 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zastanawiam się czy arabski jest najbardziej przyszłościowym językiem. Może chiński ma lepszą przyszłość? Jakie jest Wasze zdanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-07-2014, 22:39
GabiM GabiM jest offline
Kumotr

Domyślnie Chinski zdecydowanie:)

Na obecną chwilę bardzo trudno o pracę z arabskim, tymczasem przed osobami ze znajomością chińskiego ciekawe perspektywy. Moja znajoma od dwóch lat nie znalazła nic z arabskim podczas gdy ja pracę z chińskim dostałam praktycznie od reki. Moja prognoza brzmi: bardziej przyda się chiński!

Ostatnio edytowane przez toorin85 : 10-10-2015 o 13:11. Powód: Polskie znaki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2014, 10:37
agatac89 agatac89 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podczas moich ostatnich poszukiwań przejrzałam kilka ciekawych ofert pracy z arabskim w korporacjach (analitycy, obsługa klienta) - tyle że zwykle wymagana jest tam płynna znajomość języka w mowie i piśmie, zaś większości studentów po arabistyce jeszcze sporo brakuje do bycia komunikatywnym, mam na myśli przede wszystkim słabą znajomość dialektu. Niemniej, jest to jedna z możliwości.

Warto też przeglądać oferty organizacji pozarządowych. Te zajmujące się pomocą obcokrajowcom w Polsce od czasu do czasu potrzebują nowych pracowników z językiem arabskim do swoich biur. Zdarzają się ciekawe oferty pracy na misjach zagranicznych.

Większość tłumaczy języka arabskiego, których znam, to Arabowie mieszkający długo w Polsce i osoby dwujęzyczne. Byłabym wdzięczna za sugestie dotyczące pracy w Polsce dla tłumaczy arabskiego, szczególnie od osób, które arabskiego nauczyły się jako języka obcego!

Co do pracy w krajach arabskich - jest jej trochę w biurach tłumaczeniowych, edukacji, różnego rodzaju organizacjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2015, 14:23
agatiwu agatiwu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Patrząc na to co się dzieje na świecie, język arabski jest bardzo pożądany. Szczególnie w Polsce brakuje osób ze znajomością języka arabskiego. Świat idzie naprzód - nadejść ma "fala" uchodźców i już w radiu słychać informacje o poszukiwaniu ludzi znających (niekoniecznie tłumaczy!!) język arabski.
Rynek pracy zdecydowanie się poszerza i moim zdaniem będzie kontynuował.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2015, 03:37
kasia.dragon kasia.dragon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem arabski niedługo może stać się bardzo przydatnym językiem, biorąc pod uwagę to co się dzieje na świecie. Będą potrzebni tłumacze, urzędnicy, dyplomaci...Tylko tak jak byo wspomniane wcześniej, trzeba nauczyć ludzi posługiwać się językiem a nie tylko czytać czy pisać. Rozmowa 'na żywo' to zupełnie coś innego. Myślę, że dla takich specjalistów rynek może się otworzyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-30-2015, 15:33
kasia.dragon kasia.dragon jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Arabski coraz częściej pojawia się w różnych ofertach pracy. Niestety prawdą też jest, że ukończenie studiów w tym kierunku nie oznacza biegłości językowej. Specyfika języka raczej wymaga dłuższego przebywania w kraju arabskojęzycznym, by taka swobodę komunikowania się nabyć i rozwinąć. Sam język literacji też nie na wiele się zda bez dialektów..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2015, 09:03
sarnow sarnow jest offline
Kumotr

Domyślnie

ja studiuję arabistykę i czasem rozglądam się po ofertach, żeby sprawdzić, co mnie czeka w przyszłości. W Polsce jest to głównie praca w korporacjach w Warszawie, ewentualnie można zostać na uczelni. Za granicą dużo lepiej. Warto też wspomnieć, że znajomość arabskiego zawsze będzie postrzegana jako atut u kandydata do pracy w ONZ czy też innych organizacji międzynarodowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.