Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-10-2018, 19:23
annakliza annakliza jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mikaozga Pokaż post
Certyfikaty z serii KET, PET, FCE, CAE, CPE są w takim przypadku zbędne, bo samo posiadanie tytułu magistra filologii angielskiej jest uważane za równoznaczne z umiejętnościami i wiedzą na poziomie CPE.
Właśnie. Niby tak ale nie do końca. Wszyscy wiemy jak to jest na studiach. Znam wiele osób, które mają to na dyplomie ukończenia studiów, a w praktyce to oni nawet solidnego B2 nie mają, pomimo że ukończyli uczelnię, która jest uznawana za dosyć prestiżową. Coraz więcej pracodawców, metodyków w szkołach językowych czy dyrektorów w szkołach jest tego świadomych, więc taki certyfikat Proficiency ochroni nas przed potencjalnych zarzutem niekompetencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2018, 00:08
milenarejner milenarejner jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wbrew pozorom dużo osób po filologiach ma czasem problem ze zdaniem egzaminu na certyfikat. Warto więc na to zwrócić uwagę i podniesć w ten sposób swoje kwalifikacje, aczkolwiek według mnie można sobie poradzić i bez tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2018, 11:10
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że same studia wystarczą. Najważniejsze jest nasze doświadczenie i umiejętności. Warto zrobić certyfikat z innego języka, który znamy. Wtedy możemy podnieść nasze kwalifikacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2018, 10:00
NataliaPe NataliaPe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno nie zaszkodzi. Sama planuję po studiach zabrać się za certyfikaty. Myślę, że to ułatwi mi znalezienie pracy za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2021, 20:47
Hikari Hikari jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli ktoś ukończył filologię na dobrym poziomie to nie ma takiej potrzeby, ale wiadomo jak to w życiu bywa. Są sytuacje gdzie ktoś niepewny swej przyszłości na studiach z różnych powodów mimo wszystko decyduje się na certyfikat. Niektórzy decydują się tego podjąć z potrzeb wewnętrznej pasji, i nie ma w tym nic złego.

Natomiast jeśli ktoś nie ma żadnego związku z filologią/lingwistyką i jest samoukiem (jak na przykład ja), to jak najbardziej certyfikat jest spoko opcją. To zdaje się jedyna możliwość dla zwykłych śmiertelników, bo ukierunkowana głównie na praktyczną znajomość języka. Nikt samoukom nie zabrania też poszerzać swej wiedzy o źródła filologiczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.