Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-23-2018, 09:44
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że warto nauczyć się fińskiego, węgierskiego, duńskiego - wciąż mało jest osób które go znają. A z języków pozaeuropejskich myślę że język koreański jest dobrym wyborem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-23-2018, 11:31
alinakhu alinakhu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie angielski ,niemiecki ,francuski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-24-2018, 07:59
marcin1509 marcin1509 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W pierwszej kolejności angielski.
Myślę, że hiszpański może być też przydatny. Niemiecki też, chociaż różnie z nim bywa.
Języki skandynawskie są teraz na czasie, np. szwedzki.
Języki niszowe mogą być plusem, ale to zależy od wielu czynników.
A z języków pozaeuropejskich to może chiński mandaryński ewentualnie koreański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2018, 22:08
Natala3003 Natala3003 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

Patrząc na sytuację na rynku pracy, bardzo chwytliwy jest język ukraiński. W firmie, w której pracuję bardzo duża część pracowników na produkcji, to właśnie Ukraińcy, w związku z czym wszystkie instrukcje, ogłoszenia itp. są pisane właśnie w ich języku, a tłumacz Google nie zawsze daje radę. Wydaje mi się, że znajomość ukraińskiego może być dużym atutem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2018, 16:46
Mareczex's Avatar
Mareczex Mareczex jest offline
Kumotr

Domyślnie

A czy dowiadywaliście się w tym temacie wśród znajomych? Uważam, że to może być naprawdę bardzo dobra opcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 01:19
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że najlepiej uczyć się tego języka, który się lubi. Nie ma nic gorszego, niż nauka języka na siłę. Rynek nigdy nie będzie przesycony językowcami. Jest to fach, który był jest i będzie potrzebny i nawet GT tego nie zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 01:22
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natala3003 Pokaż post
Patrząc na sytuację na rynku pracy, bardzo chwytliwy jest język ukraiński. W firmie, w której pracuję bardzo duża część pracowników na produkcji, to właśnie Ukraińcy, w związku z czym wszystkie instrukcje, ogłoszenia itp. są pisane właśnie w ich języku, a tłumacz Google nie zawsze daje radę. Wydaje mi się, że znajomość ukraińskiego może być dużym atutem.
Nie zgadzam się z tym. Właśnie przez to, że jest dużo Ukrainców ten język traci na znaczeniu, ponieważ pracodawca jak będzie miał do wyboru Ukraińca a Polaka mówiącego po Ukraińsku z pewnością wybierze tego pierwszego, ponieważ lepiej zna język a poza tym także i realia kulturowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 01:25
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Interprete123 Pokaż post
Może to będzie dziwne pytanie, ale czy ktoś nie orientuje się, czy znajomość języa łacińskiego jest opłacalna? Pytam w kontekście tego, że łacina jest jednym z oficajlnych języków UE. Ciekawym, jakie jest zapotrzebowanie na latynistów w zakresie tłumaczeń dokumentów UE.
Pewnie zawsze tam jakieś jest. Łacinę wykłada się na filologiach, prawie, medycynie, nawet u mnie w liceum była łacina. Ktoś musi przecież nauczyć tych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 01:29
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natalia000 Pokaż post
Tak na dobrą sprawę, to moża by było nauczyć się wszystkich języków Nie znam nikogo komu znajomość jakiegokolwiek języka obcego przeszkadzała. Na pewno trzeba mierzyć siły na zamiary. Trzeba wiedzieć czego się od życia tak naprawdę chce. Warto zwrócić uwagę na przesyt rynku osobami ze znajomością języka angielskiego czy niemieckiego.
Z tym niemieckim to nie byłabym tego taka pewna czy rzeczywiście jest taki przesyt. Owszem jest wielu ludzi, którzy znają ten język, ale wielu z nich zna na takiej zasadzie a kiedyś uczyłem się w gimnazjum, liceum a potem ktoby tam pamiętał co to ten niemiecki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 23:17
mw123 mw123 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewne języki popyt nie spada, a nawet wzrasta. Moim zdaniem opłaca się znać któryś z języków romańskich (francuski,hiszpański czy włoski) - wiele firm stale rekrutuje osoby z taka znajomością. Co do języków skandynawskich - uważam, że przez ich nieco mniejszą popularność tym bardziej warto zainwestować w czas czy pieniądze na ich naukę. Myślę, że dzięki temu stajemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Jeśli patrzy się pod kątem zatrudnienia to dodatkowa znajomość takich języków obcych oprócz angielskiego będzie niewątpliwie atutem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.