Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-01-2014, 13:58
Koffeina's Avatar
Koffeina Koffeina jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iorido Pokaż post
Na początek rzeczywiście uczysz się przydatnych zwrotów, ale po pewnym czasie wszystko zaczyna się powtarzać i praca staje się raczej nudna. Może sytuacja przedstawia się inaczej dla osoby, która słabo mówi w danym języku i musi się bardzo mobilizować żeby w ogóle cokolwiek powiedzieć, a takich ludzi też przyjmuje się do pracy.
To jest też trafna uwaga, można przez automatyzację wyrobić sobie płynne mówienie, ale fakt faktem, słownictwa za bardzo nie wzbogacimy... Co jest dość skromnym zyskiem jak na stres związany z takim stanowiskiem - wielu ludzi ma skłonność do szybkiego irytowania się, gdy komputer nie działa tak jakby chcieli i kończy się to nieraz krzykiem na niewinnego pracownika helpdesku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2014, 15:04
martachr martachr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Umiejętność posługiwania się niszowym językiem jest na pewno cenna w poszukiwaniu pracy. Dużo ofert ma w wymaganiach właśnie języki inne niż angielski, niemiecki, francuski itp. Praca w call center, ze względu na swoją specyfikę, moim zdaniem nie należy do przyjemnych. Może jednak być okazją do ćwiczenia mowy w danym języku. Jednak, jak ktoś wspomniał wcześniej, z czasem zwroty używane w tej pracy stają się coraz bardziej powtarzalne.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 22:03. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2014, 15:37
dorota1909 dorota1909 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Piszczac
Domyślnie

Każda praca z językiem obcym to szansa na praktykę, ale do pracy w call center chyba nie każdy się nadaje, nawet jeśli dobrze zna język. W wielu z nich trzeba być bardzo silnym psychicznie, różni ludzie dzwonią.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 22:05. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2014, 12:07
Malgorzata Perszutow Malgorzata Perszutow jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Np. w Bydgoszczy praca czeka na władających holenderskim. Z drugiej strony, chyba trzeba się go uczyć na własną rękę, bo choć Bydgoszcz to spore miasto, nie słyszałam o żadnym kursie na miejscu.

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-01-2015 o 22:06. Powód: Interpunkcja, styl, brak polskich znaków
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 16:57
janstan janstan jest offline
Kumotr

Domyślnie

Poza wielokrotnie tutaj wspomnianym call center, w przypadku mało popularnych języków w grę wchodzi przede wszystkim praca w korporacji (np. w dziale księgowości), bo z reguły to duże firmy wchodzą pierwsze na niszowe rynki. Czasami pojawiają się też oferty z zakresu logistyki/spedycji i handlu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 20:44
syllw1 syllw1 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Odniosę się tutaj typowo do księgowości, bo wielokrotnie spotkałam się z ofertami pracy dla księgowych władających niszowymi językami. Nie wydaje Wam się to trochę dziwne? Jest to raczej praca wymagająca niewielkiej komunikacji, według utartych standardów, wymagająca uniwersalnych zwrotów, więc w korporacjach powinien być to głównie język angielski bądź niemiecki. Stąd moje zdziwienie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-10-2015, 01:32
Kumotr

Domyślnie

Chodzi zapewne o to, że różne kraje mają różne przepisy podatkowe, mogą pojawiać się kwestie, które w innych krajach nie obowiązują lub w ogóle nie występują, albo występują w innej postaci, a poza tym, firma z danego kraju rozlicza faktury w swoim języku urzędowym i na nic by się im zdały tłumaczenia np. na angielski, które ponownie trzeba by było tłumaczyć. Wydaje mi się zatem, że chodzi o to, by zachować jak największą bezpośredniość. W każdym razie firmy te na pewno już dawno zrezygnowałyby z zatrudniania na każdy rynek osoby znającej dany język, gdyby faktycznie nie było takiej potrzeby
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2015, 16:37
islandka islandka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczę się niderlandzkiego i ostatnio sprawdzałam właśnie jak wyglądają moje szanse na pracę. Niby nie jest źle, tak jak piszecie, call center/helpdesk, ale także firmy marketingowe, funkcje menadżerskie, praca w księgowości, no i oczywiście tłumaczenia. Ja raczej nie chciałabym pracować w call center, ale żeby zostać zatrudnionym w księgowości musiałabym ukończyć jakieś studia na ekonomicznym, bo nie wiem czy np. same kursy by wystarczyły. Jeżeli bieda przyciśnie, może trzeba będzie się zmusić do helpdeska.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2015, 17:03
TatianaK TatianaK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wprawdzie nie mam jeszcze dużego doświadczenia w poszukiwaniu pracy, ale czy nie jest przypadkiem tak, że poza językiem i tak trzeba zawsze opanować w mniejszym lub większym stopniu dodatkowe umiejętności? Myślę, że połączenie wykształcenia innego niż filologiczne ze znajomością niszowego języka daje naprawdę duże szanse na ciekawą pracę. Warto pewnie rozważyć studia podyplomowe, np. z zakresu zarządzania
Swoją drogą mówi się, że znajomość mało popularnego języka to duży atut, tymczasem oferty pracy tego za bardzo nie odzwierciedlają...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2015, 01:28
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez islandka Pokaż post
Ja raczej nie chciałabym pracować w call center, ale żeby zostać zatrudnionym w księgowości musiałabym ukończyć jakieś studia na ekonomicznym, bo nie wiem czy np. same kursy by wystarczyły.
Łatwiej i szybciej firmie znaleźć filologa z niszowym językiem i poduczyć go z księgowości niż znaleźć księgowego i nauczyć go niszowego języka - i piszę to z doświadczenia, nie teorii Choć oczywiście twoje szanse byłby większe gdybyś oprócz znajomości języka miała jeszcze jakiś papier z ekonomii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.