Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Pozostałe języki
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-31-2012, 01:04
ItaHypatia ItaHypatia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie węgierski jest dość trudny, a mój ojciec uczy się go z łatwością. Myślę, ze każdy język sam "wybiera sobie" użytkownika
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2013, 23:34
mgg's Avatar
mgg mgg jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

To,że węgierskiego nie rozumieją za granicą to aż tak mnie nie dziwi.Ale w węgierskim jest wiele słów pochodzących od innych języków, więc w 100% inny nie jest. Przeglądając czasem węgierską wiki jestem w stanie odgadnąć część słów.

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-08-2014 o 02:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-20-2013, 18:28
kwaidan kwaidan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że jest bardzo trudno jeśli patrzymy na niego z perspektywy europejskiej. Ogromna ilość sufiksów, zasada harmonii wokalicznej, słownicto prawie całkowicie inne od pozostałych języków. Dodatkowo co może sprawiać zwłaszcza nam tj. Polakom trudności ogromna ilość samogłosek. Nie znam tego języka, zaczęłam się go uczyć i wątpie, że się dużo nauczę. Ale z drugiej strony bardzo mili ludzi, fajne jedzenie i tani bor
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-28-2013, 22:19
KazikLec's Avatar
KazikLec KazikLec jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dopiero niedawno zapoznałam się z podstawami i muszę powiedzieć, że jak do tej pory, to świetnie się bawię - węgierskie słówka są urocze i nieraz zabawne, a więc łatwe do zapamiętania. Największym wyzywaniem jest dla mnie zdecydowanie harmonia głosek, ale to mnie tylko motywuje do nauki. W węgierskim spotykam tyle ciekawych pomysłów lingwistycznych, z którymi dotychczas nie spotkałam się w innych narzeczach, że aż chce się uczyć - ot, z czystej ciekawości, "co będzie dalej".

Z wyrazami szacunku
Kazik
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2013, 13:20
kwaidan kwaidan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak dla zachęty słowo uważane za najdłuższe w języku węgierskim: Megkáposztáshúsítottalanítottátok w wolnym tłumaczeniu: Wy kroicie w paski mięso na káposztáshús" (tradycyjną potrawę węgierską z kapusty i mięsa, podobne trochę do bigosu)

Ostatnio edytowane przez karolaT : 09-07-2014 o 17:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-23-2013, 21:02
olguca olguca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie też węgierski to czarna magia, wydaje mi się niemożliwy do nauczenia, ale uwielbiam jego melodię, która odbija się również w akcencie transylwańskiego rumuńskiego - jest niezwykle śpiewny, miękki i przyjacielski

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-08-2014 o 02:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2013, 16:16
djanek djanek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś moja znajoma pochodząca z Budapesztu próbowała nauczyć mnie chociaż kilku wyrazów, ale niestety nie udało się. Wymowa jest niesamowicie trudna! Ponadto język węgierski nie jest wg mnie podobny do żadnego innego języka i to dodatkowo utrudnia naukę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 12:02
niegrzeczny jeżyk niegrzeczny jeżyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wyjeżdzałam na Węgry wielokrotnie i brzmienie tego języka nie jest już dla mnie takie straszne, zawsze chciałam się uczyć węgierskiego, ale brakowało mi samozaparcia, nie wiecie gdzie w Warszawie można się uczyć tego języka?

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-08-2014 o 02:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 13:02
P.Wierzba P.Wierzba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez niegrzeczny jeżyk Pokaż post
nie wiecie gdzie w Warszawie można się uczyć tego języka?
Chyba najlepszym sposobem (jeżeli wciąż masz przed sobą wybór studiów) jest pójście na filologię ugrofińską na Uniwersytecie Warszawskim!
Miałem pójść na te studia, ale w końcu zdecydowałem się na sinologię i teraz zastanawiam się czy na pewno dobrze zrobiłem.
Jeżeli studia już za Tobą... Jestem pewien, że w Warszawie istnieje szeroka gama szkół językowych i korepetytorów specjalizujących się w nauczaniu języka węgierskiego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 21:10
Witek Walecki Witek Walecki jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pewnym kolejnym utrudnieniem jest fakt, że język ten jest bardzo "opisowy". Wyrazy jak u nas są niepowtarzalne i opisują daną rzecz, to w wegierskim jeden wyraz może być zlepkiem lub dosłownym tłumaczeniem. Np. historia po węgiersku to torteleninev ("tortleni" to dziać się, nev-nauka: dosłownie "nauka o dziejach"). Kolejnym przykładem jest tutaj słowo "policja": rendorseg. Otóż policjant to rendor(rend-porządek, or -strażnik-dosłownie "strażnik porządku". Dalej seg- biuro ,urząd. Wobec powyższego policja w języku węgierskim oznacza "biuro strażników porządku"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.