Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-25-2013, 10:34
msitkowska msitkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Skąd wziąć materiały do nauki tego języka? Nie powiem, zainteresowało mnie to bardzo. Już myślałam, że moja nauka staroislandzkiego jest super niszowa, a tu proszę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2013, 17:40
Brux Brux jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeżeli z nauki mało popularnego języka czerpiemy satysfakcję, to dlaczego mielibyśmy z tego rezygnować

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-07-2014 o 21:44. Powód: Brak polskich znaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-07-2013, 22:42
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Próbowałam kiedyś walczyc z afrikaans (ale równolegle poznawałam też niderlandzki, co było błędem). Ponieważ jestem pragmatyczna, uznałam, że... mi się nie opłaca i porzuciłam afrikaans.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2013, 17:53
blanka21 blanka21 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem nauka mało popularnych języków ma sens, bardzo mało osób się uczy takich języków dlatego jesteśmy bezkonkurencyjni na rynku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2013, 22:53
piacere piacere jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
bardzo mało osób się uczy takich języków dlatego jesteśmy bezkonkurencyjni na rynku.
Ale przecież znajomość cziroskiego, inuktitut, języka kota lub... libido w niczym nam nie pomoże na rynku pracy. Osoby, które uczyłyby się na poważnie takich języków, traktowane by były z resztą jako osoby, które mają nierówno pod sufitem.

Uczyć takich języków jest oczywiście warto, ale jedynie dla zabawy i poszerzenia horyzontów. Tak w ogóle, to te bardzo niszowe języki często są bardzo trudne, więc trudno będzie uzyskać sensowny poziom - o ile w ogóle jakiś uzyskamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2013, 19:31
tamara1990 tamara1990 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław/Gdańsk
Domyślnie

Ja zawsze wychodzę z założenia, że każdy powinien uczyć się tego co chce i co go interesuje. Bo potem uczy się z zainteresowaniem, chęcią, dzięki czemu jest w tym dobry Znając bardzo rzadki język, możesz nie mieć potem konkurencji w zawodzie

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-07-2014 o 21:47. Powód: Niepoprawna polszczyzna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2013, 12:49
rafiuk rafiuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto uczyć się każdego języka, choć jest problem z materiałami. No i nie wiem czy skusiłbym się na naukę języka wymarłego, to jednak już tylko hobby
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2013, 14:57
Ineska Ineska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem, jeżeli rzeczywiście kocha się dany język, to nie myśli się o jego przydatności. Wtedy zdecydowanie warto. Poza tym , czasami nasze zamiłowanie do języków jest tak duże, że ciągle chcemy odkrywać coś nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2013, 13:21
szkubik szkubik jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zdecydowanie popieram naukę mało popularnych języków. W dzisiejszych czasach nauka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego jest praktycznie standardem, dlatego władanie nietypowym językiem jest na pewno dużym atutem. Co do rynku pracy, sądzę, że zmienia się on tak dynamicznie, że być może wkrótce zaczną się pojawiać oferty z językiem khmerskim Kto wie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2013, 01:12
kalaallit kalaallit jest offline
Nadszyszkownik

Miejscowość: Londyn
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez piacere Pokaż post
Ale przecież znajomość cziroskiego, inuktitut, języka kota lub... libido w niczym nam nie pomoże na rynku pracy.
Zależy od rynku pracy - nie inuktitut, ale pokrewnego grenlandzkiego się uczę, bo na Grenlandii brakuje tłumaczy i bez problemu znajdę zlecenia tłumaczenia na angielski i niemiecki, jak opanuję tutejszy język. W Polsce jednak pewnie nigdy by się nie przydał, chociaż kontynuowałabym nauk nawet po przeprowadzeniu się do Polski, dla własnej satysfakcji.

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-07-2014 o 21:51. Powód: Niepoprawna polszczyzna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.