Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-18-2012, 18:09
KarolinaR KarolinaR jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niektóre rzeczy warto robić dla przyjemności i rozwijania się, poszerzania horyzontów, poznawania nowych kultur. A jeżeli gdzieś to przyniesie korzyści finansowe, to też będzie miło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-19-2012, 11:57
nbrajner nbrajner jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A gdzie można się uczyć takich mało popularnych języków?
Ja osobiście uczyłam się chwilkę jidisz, ale jednak ten język nie jest jakoś bardzo niszowy i powstało też sporo wybitnych dzieł w tym języku, więc było z czego korzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 00:20
Ranko Ranko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tego typu języków można uczyć się na kierunkach Etnolingwistyka i Językoznawstwo na Poznańskim UAM'ie Jest wiele języków do wyboru, z tych mniej popularniejszych jest jeszcze amharski, nowoperski, suahili, malajski i indonezyjski, z tego co pamiętam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 13:30
ewazas ewazas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto uczyć się takich języków, chociażby dla siebie, dla własnej satysfakcji, przecież nie wszystko trzeba robić w celach finansowych. Chociaż oczywiście, gdyby udało Ci się, znaleźć swoją niszę na rynku pracy to na pewno byłaby to świetna okazja Warto też zastanowić się, czy będzie się miało szansę na kontakt z tym językiem, wiadomo, że angielski otacza nas na codzień, natomiast w Twoim wypadku będzie to o wiele trudniejsze...a jak wiadomo brak używania języka powoduje, że go zapominamy, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 17:08
olynaa olynaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na etnolingwistyce w Poznaniu można wybrać np. khmerski, indonezyjski,baskijski, perski... Podziwiam znajomych z roku, którzy wybrali bardziej oryginalne języki. Ja jestem bardziej pragmatyczna i wybrałam rosyjski. Bardzo lubię ten język, ale wiadomo- rosyjski nie robi takiego wrażenia jak np. perski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2012, 21:31
bolcze bolcze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałem na temat khmerskiego, że bardzo poszukiwani są w Kambodży Europejczycy znający angielski. Więc może to będzie jakieś wyjście dla Ciebie Poza tym można wykorzystać znajomość każdego, w tym rzadkiego, języka w celach osobistych i oczywiście zawodowych - turystyka, praca w korporacji, tłumaczenia, dyplomacja, nauczanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2012, 05:17
KasikM KasikM jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ranko Pokaż post
Dziękuje wszystkim za słowa otuchy zastanawiam się nad kursem przewodnika wycieczek na przyszłość choć z Polski najpopularniejsze są objazdowe wycieczki po Azji południowo-wschodniej, więc musiałabym jeszcze nauczyć się tajskiego i wietnamskiego... co też w sumie rozważam

albo, jak już nic, to będę w Kambodży reklamować kremy do wybielania skóry :P (serio, miałam już taką propozycje gdy tam byłam) hehehe

Popieram naukę w każdej formie, a znajomość nietypowego języka może otworzyć wiele drzwi.
Żeby być pilotem wycieczek, nie musisz jednak znać i tajskiego i wietnamskiego. Większości pilotom na tych kierunkach wystarcza angielski. Inni douczają się jeszcze podstawowych zwrotów w językach egzotycznych.
Przewodnik natomiast przypisany jest do danego miejsca i wymaga osobnych uprawnień. Jeśli chcesz być przewodnikiem po Wietnamie, czeka Cię dłuższy wyjazd do kraju!
Pilot jedzie więc z wycieczką jako przedstawiciel biura podróży, organizator, promotor i pośrednik. Współpracuje natomiast z różnymi miejscowymi przewodnikami.

Licencję pilota już mam. Może się spotkamy kiedyś z grupami w Tajlandii
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2012, 09:24
kns79 kns79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzisiaj w radio była właśnie dyskusja poświęcona temu zagadnieniu - rzeczywiście w dzisiejszych czasach, gdy znajomość języka angielskiego, czy niemieckiego nie jest już niczym niezwykłym, znajomość niszowych języków pomaga wzbudzić zainteresowanie pracodawców. Pytanie tylko jakie języki przydadzą się nam w pracy, a jakich będziemy uczyć się tylko dla siebie? Z drugiej strony nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza się nam przyda - przeważnie w najmniej oczekiwanym momencie, prawda???
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-27-2012, 15:35
bolcze bolcze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że nauka języka sama w sobie jest już rozwijająca i przynosi wiele korzyści. Także pracodawcy wiele mówi o potencjalnym pracowniku: lubi przełamywać schematy, jest ambitny, systematyczny, ciekawy świata i pracowity. Bądź co bądź nauka języków to bardzo wymagające hobby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2012, 16:09
Ranko Ranko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Taką też mam nadzieje, że znajomość khmerskiego pośród innych języków może troche mnie wyróżnić na tle innych i może przez to bardziej zapaść w pamięć potencjalnym pracodawcom
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.