Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-17-2017, 01:14
Lintee Lintee jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Stephanie Meyer, E.L. James, poniekąd Dan Brown i, niestety, ostatnio Cassandra Clare, zawiodłam się na ostatnich książkach i okazało się, że jednak nie ma tyle pomysłów, aby dorównać Rowling w pisaniu fantastycznych serii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-18-2018, 22:07
jjoshaa jjoshaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uważam książki Austen za świetny portret angielskiego społeczeństwa, dlatego nie mogę powiedzieć, że jest ona przereklamowana. Powiedziałbym to jednak o Stephenie Kingu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-19-2018, 10:24
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak uwzięli się na Stephena Kinga. Przeczytałam mnóstwo jego książek, kilka w oryginale, i w życiu nie określiłabym go jako przereklamowanego. Uwielbiam jego styl, pomysły, klimat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-26-2018, 10:06
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kilka razy zabierałam się za Jane Austen, bez powodzenia. Niby klasyka i znać się powinno, ale daję rady przebrnąć przez więcej niż kilkadziesiąt stron. Dzieła Paulo Coelho też do mnie niestety nie trafiają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-02-2018, 18:36
joanmaj joanmaj jest offline
Kumotr

Domyślnie

No właśnie Coehlio w oryginale jest pisarzem hiszpańskojęzycznym, a wersje angielskie to tłumaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-20-2018, 16:00
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez nikozjanka Pokaż post
Zgadzam się z Tiny! Kod Leonarda może nie czytało się źle, ale żeby robić tyle zamieszania wokół tej książki i kręcić film na jej podstawie, to już trochę za dużo... są lepsze książki, bardziej warte ekranizacji.
Może i tak, ale może ekranizacja tych "bardziej wartych" jest mniej opłacalna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2019, 14:37
wiktoriamac wiktoriamac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Do mnie na przykład nie trafia twórczość Francisa Scotta Fitzgerald, nie potrafię zrozumieć fenomenu 'The Great Gatsby', ta historia wydaje mi się strasznia mdła i bezsensowna, tak samo jak zachowanie bohaterów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-13-2019, 16:20
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Feniks Pokaż post
Jak w temacie.

Dla mnie skrajnie przereklamowane jest wszystko od Austen, "klasyki" Twaina też nie zrobiły na mnie większego wrażenia, w każdym razie ich pozycja w kanonie jest nieadekwatna do jakości. Także Hemingway, może nawet Steinbeck. Jak na ironię, ci dwaj panowie obecnie uchodzą za jedne z najważniejszych postaci minionego stulecia, podczas gdy dość często pomija się Faulknera, który był lepszy pod każdym praktycznie względem. Z nowszych autorów wskazałbym na Stephena Kinga. Wprawdzie przeczytałem zaledwie kilka jego książek i mimo wszystko nie nazwałbym ich złymi, ale powiedzmy sobie szczerze - na status czołowego pisarza ostatnich lat z pewnością sobie nie zasłużył.

Jeśli jednak miałbym wskazać jedną osobę, to będzie to zdecydowanie Jane Austen. A jaka jest Wasza opinia?
Nie wiem czy jeszcze bywasz na forum,
ciekawa jestem kto twoim zdaniem zasłużył na to być czołowym pisarzem, bo to że coś nie zrobiło na tobie wrażenia nie musi od razu świadczyć o marnej jakości!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2020, 21:05
sjvsu sjvsu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O, może ktoś tutaj wytłumaczy mi fenomen Bukowskiego (tak, to mój typ)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.