Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-23-2018, 12:31
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Zgodzę się z innymi: z tego co wiem słowacki i czeski są najłatwiejsze dla Polaka. Do tego stopnia, że kiedyś słyszałem jak niektórzy mówili, iż nie ma sensu się uczyć, bo po polsku się z nimi dogadasz. Rosyjski też nie jest taki zły. Wiele ludzi boi się cyrylicy, ale jeśli chodzi o sam język, pomimo wielu słów, które brzmią tak sam, a znaczą co innego, również da się z nimi dogadać znając tylko Polski. Owszem, będzie to znacznie, znacznie trudniejsze, co sprawia, że ludzie i tak się uczą rosyjskiego od podstaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2018, 01:13
marcin1509 marcin1509 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś myślałem że rosyjski to polski ale w cyrylicy Ogólnie ucząc się podstaw zauważyłem wiele podobieństw we fleksji czy słownictwie. Jednak do najłatwiejszych języków słowiańskich dla Polaka bym go raczej nie zaliczył. Myślę, że czeski i słowacki to języki dość łatwe dla nas, może jeszcze chorwacki. Każdy język ma podobieństwa, każdy ma jakieś swoje słowa które brzmią tak samo u nas, ale znaczą co innego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2018, 12:41
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z mojego doświadczenia wynika, że najłatwiej opanować jest język słowacki. Mam 4 znajomych ze Słowacji i za każdym razem jestem pozytywnie zaskoczona jak łatwo przychodzi nam rozmowa i jak szybko można nauczyć się podstaw. Z kolei język rosyjski - wbrew moim oczekiwaniom - okazał się sporym wyzwaniem. Odnoszę wrażenie, że akurat w tym przypadku fonetyczne podobieństwo - zamiast pomagać - stanowi przeszkodę w nauce. Czy ktoś z Was ma podobne odczucia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2018, 14:26
dozen12 dozen12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie bardzo przyjemnie uczyło się rosyjskiego - wbrew temu, co już tu napisano, uważam, ze jest bardzo podobny do polskiego i kiedy już się opanuje alfabet, wtedy nie ma żadnych przeszkód. Ale oczywiście, są gusta i guściki/ .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2018, 15:19
alinakhu alinakhu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem ,dla Polaków łatwiej jest uczyć się języka ukraińskiego.W języku ukraińskim jest dużo podobnych słówek i konstrukcji.
Jeśli chodzi o języku rosyjski ,to na pierwszy rzut oka wydaje się ,że jest łatwy do zrozumienia ,ale niektóre słowa mają inne znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-04-2018, 19:06
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie słowacki i czeski. Mają najwięcej wspólnych słów z polskim oraz podobną gramatykę. Już po pierwszych lekcjach człowiek zaczyna zauważać podobieństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.