Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-06-2017, 15:13
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Tłumacz przysięgły - negatywne aspekty zawodu

Bardzo mnie ciekawi, jakie są wady pracy w zawodzie tłumacza przysięgłego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2017, 21:24
Izabela Ewa Izabela Ewa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako tłumacz przysięgły nie możesz bez ważnej przyczyny odmówić tłumaczenia np. w sądzie. Oczywiście za państwowe (głodowe) stawki. Bez wątpienia jest to niewygodne. Pytanie, jak często zdarzają się takie zlecenia.

Ostatnio edytowane przez Sobol96 : 06-11-2018 o 11:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2017, 17:39
Dia Dia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Odpowiedzialność! Nie wiem czy to wada, ale wadą może być praca pod presją czasu i rozumienie poziomu odpowiedzialności jaką ponosi tłumacz. Tłumaczenia przysięgłe najczęściej jednak wymagają w poważnych instytucjach i sektora prywatnego i państwowego i musi być zrobione perfekcyjnie i prawidłowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2017, 17:42
Dia Dia jest offline
Kumotr

Smile

Chociaż uważam, że jednak proces tłumaczenia jest ciekawy i praca jest fajna. Warto szukać pozytywnych stron, wady w każdej pracy się znajdą, lepiej nie szukać je specjalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2017, 21:58
DorotaL DorotaL jest offline
Kumotr

Miejscowość: Bytom
Domyślnie

Największa wada to chyba właśnie ta praca dla Państwa, o każdej porze dnia i nocy. Kilka razy możesz odmówić, ale z uzasadnieniem. Stawki głodowe, często trzeba się o nie dopominać, a z łóżka podobno potrafią Cię wyciągnąć, bo tłumacz akurat potrzebny (od razu zastrzegam - to nie wiedza z autopsji, ale zasłyszana od wykładowcy, jak się mylę, to proszę mnie poprawić, może się jeszcze zdecyduję )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2017, 22:50
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Odnoszę wrażenie, że generalnie w pracy tłumacza największą wadą są nieterminowe płatności klientów. Podejrzewam, że większość kolegów tłumaczy się ze mną zgodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-21-2017, 23:55
scemat scemat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Konkurencja. W Polsce jest obecnie bodajże ok. 4 tys. tłumaczy przysięgłych języka angielskiego. Z roku na rok ta liczba wzrasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2017, 16:50
marczyw marczyw jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę że odpowiedzialność, dbałość o szczegóły oraz ilość zleceń "na już", chociaż kiedyś było ciężej bo liczba tłumaczy przysięgłych wzrasta.
Ciągły stres - to tez wada, chociaż gdzie teraz się człowiek nie stresuje w pracy.

Ostatnio edytowane przez Sobol96 : 06-11-2018 o 11:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 18:02
Patrycja531 Patrycja531 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety taką wadą jest czasami niska płaca. Znajomy tłumacz mi powiedział, że raz więcej pieniędzy dostał za zwrot paliwa jadąc do sądu, niż za samą pracę jaką wykonał. Trochę to smutne, że człowiek tyle się kształci i wkłada w to wiele pracy, a potem nie dostaje godnej zapłaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-05-2017, 18:09
vefa vefa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez DorotaL Pokaż post
Największa wada to chyba właśnie ta praca dla Państwa, o każdej porze dnia i nocy. Kilka razy możesz odmówić, ale z uzasadnieniem. Stawki głodowe, często trzeba się o nie dopominać, a z łóżka podobno potrafią Cię wyciągnąć, bo tłumacz akurat potrzebny (od razu zastrzegam - to nie wiedza z autopsji, ale zasłyszana od wykładowcy, jak się mylę, to proszę mnie poprawić, może się jeszcze zdecyduję )
Dokładnie tak jest, można odmówić jedynie z ważnych, uzasadnionych powodów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.