Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-01-2017, 16:22
Natalia000 Natalia000 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Finansowy aspekt pracy tłumacza

Czy praca tłumacza przysięgłego jest bardziej opłacalna od pracy zwykłego tłumacza?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2017, 23:21
mdubiela mdubiela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z pewnością. Jako tłumacz przysięgły możesz tłumaczyć różnego rodzaju dokumenty, urzędy akceptują tylko tłumaczenia przysięgłe. Oprócz tego tłumaczenia przysięgłe są po prostu droższe od zwykłych. Zawsze jest to też większa wiarygodność i renoma tłumacza, bo aby zostać tłumaczem przysięgłym trzeba zdać egzamin państwowy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2017, 20:02
dialecticchaos dialecticchaos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumacz przysięgły ma po prostu więcej możliwości, nic go nie ogranicza, bo z chwilą zdania egzaminu staje się urzędnikiem państwowym, więc jego tłumaczenia są wszędzie respektowane. Niestety, nie każdy daje rade przebrnąć przez egzamin.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2017, 21:24
paulina24 paulina24 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wilkowice
Domyślnie

Rodzice namawiali mnie, żeby pójść w stronę tłumacza przysięgłego, ale to trudna praca jest, nie każdy nadaje się do tego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2017, 22:40
Elisa Elisa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie trud pracy tłumacza przysięgłego

Cytat:
Zamieszczony przez paulina24 Pokaż post
Rodzice namawiali mnie, żeby pójść w stronę tłumacza przysięgłego, ale to trudna praca jest, nie każdy nadaje się do tego.
A dlaczego trudna? Na czym konkretnie polega praca tłumacza przysięgłego i czym się różni od nieprzysięgłego?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 13:20
mdubiela mdubiela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Różni się tym, że tłumacz przysięgły odpowiada za jakość tłumaczeń i może mieć w przypadku złego tłumaczenia postępowanie dyscyplinarne, a nawet odebrane prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 13:12
mar_lingua mar_lingua jest offline
Kumotr

Domyślnie

zwykły tłumacz też przecież odpowiada za jakość tłumaczenia, nawet jeśli nie grozi mu postępowanie dyscyplinarne klient nie da mu więcej zleceń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-17-2017, 19:22
Kosiarenka Kosiarenka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, stawki wg rozporządzenia ministra sprawiedliwości są wyższe, ale nieaktualizowane od 2005 roku, co według mnie jest trochę niepoważne (od 2005 roku wszystko znacznie podrożało). Trzeba się mocno napracować, żeby "godnie" zarabiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2017, 17:09
Barborka678 Barborka678 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulina24 Pokaż post
Ja myślę, że gorzej jest z odpowiedzialnością za te tłumaczenia oraz wcześniej zdanie egzaminu państwowego. Osobiście uważam, że wiele sformułowań i słów w kółko się powtarza i im więcej się przetłumaczy, tym łatwiej wejść w rytm.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 12:09
nikolasok23 nikolasok23 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słyszałam że wcale tłumacze przysięgli nie mają aż tak dużo lepiej, wiadomo są zlecenia dla których lepiej być przysięgłym, ale zwykły tłumacz tez może wyciągnąć duże zarobki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.