Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-07-2018, 15:26
Clarke's Avatar
Clarke Clarke jest offline
Kumotr

Miejscowość: Koszęcin
Domyślnie

Lokalizacja dla mnie jest zawsze intrygującym tematem. Dużo już się naczytałem na ten temat i do tej pory nie mogę wyjść z podziwu co to różnice kulturowe nie mogą zmienić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-29-2018, 10:41
Biuro.Tlumaczen.Polglish's Avatar
Biuro.Tlumaczen.Polglish Biuro.Tlumaczen.Polglish jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niesamowite jest na przykład jak elegancko udało się nasze słowiańskie tematy w Wiedźminie przenieść na grunt międzynarodowy bez utraty jakości gry - chylę tu czoła przed tłumaczami, którzy dokonali niemalże niemożliwego!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2018, 15:05
Kruk95 Kruk95 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Jeśli chodzi o cenzurę to Niemcy oczywiście mocno wyróżniają się pod tym względem, często w nawiązaniu do 2 wojny padają tłumaczenia typu "reżim" czy "fuhrer" bez ujawniania jakichkolwiek nazwisk, chyba ostatnia taka akcja była z Wolfensteinem gdzie pan Adolf nie miał nawet swojego słynnego wąsika w niemieckiej wersji gry. Podobnie niekiedy usuwa się swastykę i wkłada inne logo.

Natomiast jeśli chodzi o inne kraje to czasem zmieniane są rzeczy ze względu na kulturę/religię - w takich chinach nie można ukazywać szkieletów zmarłych (jeśli się nie mylę), wobec tego np. w Docie 2 wychodziły dość zabawne sytuacje gdzie jeden z bohaterów - Skeleton King był cały zasłonięty i miał dziwną maskę zamiast czaszki, podobnie było z kilkoma innymi postaciami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.