Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-13-2017, 11:28
martabrz martabrz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Według mnie mieszkanie za granicą przez jakiś czas jest doświadczeniem, które warto zdobyć - niezależnie od tego, czy zamierzamy wrócić do Polski, czy nie. To przygoda - na nowo musimy wtedy odkrywać, jak działa tamtejszy system pracy, w jakich miejscach można spędzić wolny czas, jak najlepiej poruszać się po mieście i dziesiątki innych spraw. Pozwala to spojrzeć na nas samych trochę z dystansu i zobaczyć, jak radzimy sobie w nowych okolicznościach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2017, 10:30
ohreally ohreally jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam dość dużo osób (znajomi, rodzina) które wyjechały za granicę "tylko na trochę", "do pracy", "by zarobić i wrócić" i zostały tam na zawsze. Niestety w Polsce nie każdy może żyć dostatnio a tam sytuacja wygląda inaczej... I wcale się nie dziwię że ludzie nie chcą wracać - bo po co? Sama widzę na przeróżnych portalach społecznościowych ich życie i wiem że będąc tu prawdopodobnie nie będę mogła sobie pozwolić na takie rzeczy jakie u nich są normalne. Ja osobiście planuję za kilka lat wyjechać na jakiś czas, głównie w celach zarobkowych, a co do powrotu..... kto wie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-14-2017, 13:58
Lily Lily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się całkowicie. Nawet mieszkając dość długo za granicą (mówię tu o osobistym piętnastoletnim doświadczeniu ), wciąż nie czuję się jak w domu. Wciąż dla innych jestem tą "obcą".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2017, 22:19
tynaem tynaem jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś jeszcze brałam pod uwagę państwa, których sytuacja ekonomiczna jest dużo lepsza od naszej, ale teraz już nie ma to dla mnie tak wielkiego znaczenia. Z językami mam spore możliwości znalezienia dobrej pracy niemal wszędzie, więc teraz skłaniam się ku Turcji- bo jest ciepło, mają dobre jedzenie i piękne miasta i krajobrazy, a i bilety do Berlina (skąd już blisko do domu) wcale nie są takie drogie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-26-2017, 23:28
ola105 ola105 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Kiedyś myślałam, że będzie to Londyn. Po 4 latach jestem z powrotem w Polsce. Pod względem ekonomicznym rzeczywiście tam łatwiej ale co z tego kiedy w PL jestem o wiele szczęśliwsza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2017, 21:17
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem związana z Polską,tu jest mój dom i moja rodzina nie wyobrażam żyć za granicą, nie wiem co musiałoby mnie do tego zmusić chyba bardzo duża desperacja . Ale nie oceniam nikogo, każdy ma inne poglądy i niektórzy marzą o wyjeździe za granicę i to też rozumiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2017, 12:47
markap94 markap94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako, że studiuję germanistykę na pewno najlepiej odnalazłabym się w niemieckojęzycznym kraju, jednak chyba nie uważałabym się za obywatela. Pewnie z czasem bym się przyzwyczaiła, początki najgorsze. Z jednej strony chciałabym wyjechać a z drugiej nie, ciężka decyzja jakby się nad tym zastanowić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 20:54
a.postolska a.postolska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kanada brzmi jak idealne miejsce do życia, jednak wiem, że taka przeprowadzka wymaga wiele determinacji i raczej są to moje pobożne życzenia, aniżeli konkretne plany na przyszłość. Podziwiam ludzi, którzy emigrują i zaczynają życie od nowa za granicą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2017, 12:13
Wiktoria94 Wiktoria94 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja pierwszy raz wyjechałam do pracy do Anglii po maturze i jeżdżę tam co roku. Ten sezon będzie moim piątym. Zazwyczaj spędzam tam 3-4 miesiące i bardzo chętnie bym została, ale niestety w Polsce czekają jeszcze na mnie studia i z tego względu zawsze na początku października wracam. W mieszkaniu zagranicą najbardziej podoba mi się to, że oprócz doskonalenia swoich umiejętności językowych, mam możliwość życia na w miarę dobrym poziomie. Nie muszę odmawiać sobie przyjemności, a mimo wszystko nadal jestem w stanie odłożyć pieniądze na swoje potrzeby w Polsce. Mimo tego, że pracuję fizycznie, bardzo lubię swoją pracę i co roku nie mogę doczekać się kiedy nareszcie rozpocznie się sezon. Kiedy wracam do Polski, również pracuję, ale to nie jest już ten poziom zarobków, co tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2017, 15:29
AZaw AZaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A czy forumowicze mieszkający w Wielkiej Brytanii nie obawiają się Brexitu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.