Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-03-2016, 13:07
justynawiejak justynawiejak jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Na początku jest ciężko, gdy nie mamy pewnej pracy, ale gdy znajdziemy coś dobrze płatnego, po pewnym czasie wszystko się normuje.

Ostatnio edytowane przez Queen : 08-20-2017 o 22:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-24-2016, 01:31
CptSquirrel CptSquirrel jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mieszkanie i praca za granicą hm..... wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Jeżeli ktoś z Was chce wyjechać za granicę, to polecam dobrać sobie kogoś do pary, bo inaczej jest ciężko, nie tylko finansowa, ale także psychicznie :/ Ewentualnie jechać do kogoś, kto już w danym kraju przebywa od jakiegoś czasu. Odradzałbym jechanie w ciemno.

Ostatnio edytowane przez Queen : 08-20-2017 o 22:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2017, 01:00
oxxxymiron oxxxymiron jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Podobnie jak kilka osób przede mną- mógłbym wyjechać na parę lat, aby zapewnić sobie godne życie po powrocie. Najlepiej wyjechać ze swoją drugą połówką, żeby nie rozbijać związku i razem osiągnąć coś w życiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-02-2017, 12:54
katkow5 katkow5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że byłabym w stanie wyjechać na krótki okres czasu żeby zasmakować życia w innym miejscu, jednak zawsze wracałabym do swojego miasteczka. Chyba nie mogłabym wyjechać na stałe i wszystkiego porzucić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 20:39
Iye Iye jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nowa Zelandia lub Norwegia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2017, 16:37
Paulina1805 Paulina1805 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wspominana tu Anglia jest z tego co wiem krajem niebiurokratycznym i rozwojowo przyjaznym również pod kątem opodatkowania. Sporo zalet.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2017, 13:41
magdeb magdeb jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie mieszkałam nigdy za granicą. Czasami rozważam taką opcję, jednak nie orientuję się jak wygląda życie w innym kraju i gdzie żyło by się najlepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2017, 17:01
martawanda martawanda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mieszkałam nigdy za granicą, ale mam kilku dobrych znajomych, którzy są od kilku lat w Anglii, porozsiewani po różnych miastach i miasteczkach. Ich powieści raczej odstraszają od wyjazdu do UK niż zachęcają. Zwłaszcza teraz po Brexicie spotkali się z różnymi nieprzyjemnościami Anglia dla mnie odpada.

Podobno Holandia jest przyjaznym miejscem, jeśli w Polsce będzie naprawdę źle, to może wtedy wybiorę się tam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2017, 18:02
libmor's Avatar
libmor libmor jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Gdziekolwiek, gdzie temperatura nie spada poniżej 5 stopni Celsjusza, a tak serio - Szkocja, Islandia, Nowa Zelandia, mam słabość chyba jakąś do mniej zaludnionych wysp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2017, 10:59
otrzasek.m otrzasek.m jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o Anglię - na to, czy ktoś uzna swój pobyt za udany bądź nie, wpływa wiele czynników, np. miejsce, rodzaj pracy, stopień znajomości języka, determinacja.

Kiedy przyjechałam do UK, mój pierwszy tydzień wyglądał tak, że leżąc wieczorem na kanapie i słuchając Anglików rozmawiających za oknem myślałam, że się popłaczę, bo nic absolutnie nie rozumiałam (a wtedy uczyłam się angielskiego od około 10. lat). Większość osób, które spotkałam na swojej drodze było przyjaźnie nastawione do Polaków - a pracowałam w kasynie, więc miałam okazję zetknąć się z chyba wszystkimi grupami zawodowymi, wiekowymi i etnicznymi.

Obecnie znowu mieszkam w UK (do Polski wróciłam tylko na okres studiów), znowu w tej samej miejscowości Uwielbiam to specyficzne poczucie humoru, angielską wieś, te wszystkie małe, lokalne puby i fakt, że ludzie się tak wszystkim nie przejmują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.