Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-14-2016, 00:18
Els R Els R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przede wszystkim trzeba chyba wybrać konkretny akcent, którego chcielibyśmy się nauczyć, prawda? Inaczej mówi mieszkaniec Berlina, inaczej ktoś z okolic Schwarzwaldu, a jeszcze inaczej Austriak czy Szwajcar. "Niemiecki akcent" to pojęcie-worek podobnie jak "akcent brytyjski".

I tak, jak najbardziej można. Wsłuchując się, powtarzając, ćwicząc... Rację mają przedmówcy, pisząc że niektórzy mogą mieszkać wiele lat i wcale nie mówić "ładnie". A inni nigdy w Niemczech nie byli i szwargoczą aż miło. To kwestia indywidualna, podyktowana ilością włożonej pracy, zaangażowaniem, ale też dobrym uchem i - talentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2016, 23:10
damianos2210 damianos2210 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie tak

Uważam, że tak, ale trzeba mieć dobry słuch, być muzykalnym. Ale jest to wykonalne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-13-2016, 20:06
Niemcowamagda Niemcowamagda jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, ze to nie jest możliwe. Najlepszym przykładem byli dla mnie wykładowcy na Filologii, którzy wiele lat mieli kontakt z językiem, czesto tez mieszkali pare lat w Niemczech. Niestety moim zdaniem żaden z nich nie posiadał akcentu opanowanego w takim stopniu równym matic speakerem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2016, 19:59
Podszyszkownik

Domyślnie

Bo tak naprawdę NIGDY nie można dorównać natywnemu użytkownikowi danego języka. Możemy opanować język do perfekcji (gramatyka, słownictwo), nawet poprawić natywnego w jakiejś kwestii gramatycznej, ale wymowa będzie zawsze tym, co jest nie do opanowania w 100%, bo po prostu w nas nie "wrosła". Można zbliżać się do ideału, ale ta prawdziwa perfekcja jest raczej nieosiągalna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2016, 11:10
TetianaMalaniuk TetianaMalaniuk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że tak, da się, ale dla tego trzeba mieć wilką chęć oraz bardzo rozwięty słuch, a nawet talent
Ze własnego doświdczenia mogę powiedzieć, iż mówią oni tak szybko, że ja ze swoją nie za bardzo wielką wiedzą w języku niemieckim na początku nie mogłam ich zrozumieć, ale przez jakieś 2 tygodnia zaczęlam rozumieć co oni mówią
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2016, 09:28
Els R Els R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez damianos2210 Pokaż post
Bo tak naprawdę NIGDY nie można dorównać natywnemu użytkownikowi danego języka. Możemy opanować język do perfekcji (gramatyka, słownictwo), nawet poprawić natywnego w jakiejś kwestii gramatycznej, ale wymowa będzie zawsze tym, co jest nie do opanowania w 100%, bo po prostu w nas nie "wrosła". Można zbliżać się do ideału, ale ta prawdziwa perfekcja jest raczej nieosiągalna.
Ten ułamek nieosiągalności potrafi do tego stopnia zbliżyć się do zera, że native speakerzy będą myśleć, że my jesteśmy native speakerami. Więc owszem, da się. Słyszałam na własne uszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2016, 11:31
sywozn sywozn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja od 4 lat mam zajęcia z wykładowcami, którzy są Niemcami, ale niestety ne opanowałam dobrze akcentu. Myślę, że taki pobyt w Niemczech mógłby bardzo pomóc. Ale bez względu na to, gdzie jesteśmy, musimy mieć uszy szeroko otwarte.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2016, 09:07
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie można nauczyć się jeździć rowerem, patrząc jak ktoś inny to robi. Tak samo nie można nabyć dobrego akcentu w danym języku, jedynie słuchając tego języka. Mówić, mówić, jeszcze raz mówić i czytać na głos
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2016, 14:25
Els R Els R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Niemcowamagda Pokaż post
Ja uważam, ze to nie jest możliwe. Najlepszym przykładem byli dla mnie wykładowcy na Filologii, którzy wiele lat mieli kontakt z językiem, czesto tez mieszkali pare lat w Niemczech. Niestety moim zdaniem żaden z nich nie posiadał akcentu opanowanego w takim stopniu równym matic speakerem.
Żeby udowodnić, że coś jest niemożliwe, nie wystarczy podać przykład osób, którym się to nie udało To działa tylko w odwrotną stronę - przykład osoby, która odniosła sukces, jest dowodem, że osiągnięcie sukcesu jest możliwe. Wątpiący muszą się trochę bardziej namęczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2016, 15:34
Netrapisu Netrapisu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można opanować. Moja mama uczyła się niemieckiego, kiedy byłam dzieckiem i naprawdę bardzo dobrze opanowała język, a nie wyjeżdżała ani razu do tego kraju. Dopiero dwa lata temu wyjechała na pół roku do Niemiec i tam rodowici Niemcy zachwycali się jej akcentem, pytali, gdzie się uczyła, jak długo już mieszka w ich kraju itp. Także wszystko jest możliwe, jeśli się bardzo chce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.