Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-26-2015, 10:26
Limerick Limerick jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem trzeba pomieszkać trochę w Niemczech lub kraju niemieckojęzycznym, żeby doszlifować język. Niemcy mają też taką mentalność, że każdy błąd nawet w akcentowaniu szczerze i bez ogródek poprawią. Polecam co najmniej rok, nawet jeśli ma to być Erasmus. Akcent to jednak najtrudniejsza sprawa i szybko możemy zdradzić, że jesteśmy Polakami, mówiąc nawet jedno zdanie po niemiecku. Dla mnie najtrudniejsze jest wymówienie gardłowego R na początku wyrazu np. "rot" i zmiękczenie ng jak np. w Junge
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2015, 21:53
BlankaJ BlankaJ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do innych dźwięków. (Jak również obcokrajowcy są przyzwyczajeni do innych.) Niektórym więc nie pomoże nawet mieszkanie za granicą (a znam takie przypadki). Innym zaś wystarczą dobre zajęcia z fonetyki. Wydaje mi się, że jak się jest wystawionym na dany język cały czas to się z nim osłuchujemy i do niego przyzwyczajamy, więc w Niemczech niewątpliwie byłoby łatwiej. Niemniej nie gwarantuje to sukcesu. Ponadto sam niemiecki różni się w zależności od regionu, do którego się pojedzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2015, 14:23
katarzyna38 katarzyna38 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jz166 Pokaż post
Wymowa niemiecka jest bardzo twarda i stąd bardzo ciężko jest choćby trochę zbliżyć się Polakom i nie tylko do jej pełnej realizacji.

Nieprawda, wcale tak nie jest. To stereotyp, który utrwalił się na podstawie tego, jak wygląda nauka języka niemieckiego w szkole. Ten język potrafi brzmieć wręcz miękko, zwłaszcza język literatury. Oczywiście zależy to również od sposobu mówienia danej osoby. Ja dopiero na studiach usłyszałam "prawdziwy" niemiecki i daleko było mu do "bardzo twardego".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-19-2015, 21:42
djur90 djur90 jest offline
Kumotr

Domyślnie

można, tylko koniecznie trzeba mieć kontakt z żywym językiem, niekoniecznie z Niemcami, ale np oglądaćniemiecką telewizję lub słuchać radia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2015, 10:28
neta8t9 neta8t9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To czy mamy prawidłowy niemiecki akcent może ocenić tylko Niemiec. Myślę, że potrzeba dużo pracy włożyć w to by opanować niemiecki akcent. Jak zawsze uważam, że najlepsze metoda to przebywanie wśród native speakerów, a jeśli nie ma takiej możliwości to trzeba dużo słuchać i otaczać się językiem non stop.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2015, 09:44
Malgorzata1973 Malgorzata1973 jest offline
Podszyszkownik

Smile

Myśle, że można nabyć akcent niemiecki przebywając w Niemczech ale należy przebywać i mieć kontakt z rodzimymi rozmówcami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-10-2015, 22:16
majka21216 majka21216 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Mi się wydaje, że nie można się nauczyć poprawnego niemieckiego akcentu nie będąc w Niemczech. Ok, zgodzę się, że możemy słuchać niemieckiego radia czy oglądać telewizję ale to za mało, musimy jeszcze przede wszystkim w tym języku ciągle rozmawiać i przebywać wśród rodowitych Niemców, inaczej się nie osłuchamy. No chyba, że mamy grupę rodowitych Niemców w Polsce wśród znajomych ale wydaje mi się, że to wraz za mało, trzeba wyjechać do Niemiec. Piszę to na swoim przykładzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2015, 00:56
An47 An47 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie na idealną wymowę składają się dar - zdolność naśladowania danych dźwięków oraz ciężka praca nad sobą - intensywny kontakt z fonetyką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2015, 18:13
martaK77 martaK77 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Bez pracy nie ma kołaczy. Trzeba dużo ćwiczyć i uważnie słuchać wypowiedzi po niemiecku czy to w telewizji czy znajomego Niemca. Uważam, że jest to możliwe, ale istotną rolę grają również naturalne predyspozycje. Niektórzy mogą uczyć się kilka lat i wciąż mówić źle/z polskim akcentem, bo zwyczajnie nie słyszą siebie i wydaje im się, że wszystko jest tak, jak ma być.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-13-2016, 22:10
Anette7373 Anette7373 jest offline
Kumotr

Domyślnie Idealna wymowa niemiecka bez wyjazdu do Niemiec jest możliwa

Tak jak w temacie. Mam na germanistyce kolegę, z którym chodziłam na zajęcia prowadzone przez Niemkę. Gdy się odezwał, kobieta spytała się go, czy jest Niemcem. On na to, że nie i że nigdy nie był dłuższy czas w tym kraju. Ot, taki samouk. Nawet Niemka była pod wrażeniem.

Ostatnio edytowane przez wojtekgacek : 02-09-2017 o 20:29. Powód: Zdanie rozpoczęte małą literą
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.