Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-29-2014, 22:06
jolakic jolakic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Czy można opanować akcent niemiecki nie mieszkając w Niemczech?

Jak powyżej. Bardzo interesuje mnie Wasza opinia / doświadczenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2014, 10:05
Celineczka Celineczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że można,ale do tego trzeba mieć b. dobry słuch i jak najczęściej "przebywać" w towarzystwie niemieckim.Można być za granicą i "obracać się we własnym gronie"...
Byłam w DE 6 lat i po 2 latach zdawałam egzamin GDS (najwyższy poziom z Goethe-Institut) i zdałam,ale podczas ustnego wł. brali pod uwagę akcent zdającego...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2014, 22:49
jolakic jolakic jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Celineczka Pokaż post
Myślę, że można,ale do tego trzeba mieć b. dobry słuch i jak najczęściej "przebywać" w towarzystwie niemieckim.Można być za granicą i "obracać się we własnym gronie"...
Byłam w DE 6 lat i po 2 latach zdawałam egzamin GDS (najwyższy poziom z Goethe-Institut) i zdałam,ale podczas ustnego wł. brali pod uwagę akcent zdającego...
Czyli sprawdziłaś się ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2014, 23:10
jz166 jz166 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez jolakic Pokaż post
Jak powyżej. Bardzo interesuje mnie Wasza opinia / doświadczenia .
Wymowa niemiecka jest bardzo twarda i stąd bardzo ciężko jest choćby trochę zbliżyć się Polakom i nie tylko do jej pełnej realizacji. A generalnie jak to z akcentem w jęz. obcym, do pewnego wieku szkolnego jego doskonałe opanowanie jest możliwe, później już jest o to bardzo trudno, czy wręcz to niemożliwe. Tak samo działa w drugą stronę - Niemca, który perfekcyjnie opanował jęz. polski będąc dorosłym po 3 wyrazach poznasz, że z Niemiec pochodzi.

Cytat:
Zamieszczony przez Celineczka Pokaż post
podczas ustnego wł. brali pod uwagę akcent zdającego...
Ojej, to przecież na ten przykład żaden Szwajcar by go nie zdał!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2014, 12:59
malenstwo1511 malenstwo1511 jest offline
Podszyszkownik

Smile Akcent niemiecki

Moim zdaniem akcent niemiecki możemy opanować jedynie zagranicą, trzeba pobyć tam jakiś czas, osłuchać się z językiem, ale również aktywnie go używać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2014, 13:34
Dorcik Dorcik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem największe utrudnienie stanowi szybkie mówienie Niemców. Sama wymowa w moim odczuciu nie jest ekstremalnie problematyczna, z tego względu, że aparat mowy Polaków jest także napięty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2014, 14:50
amk amk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można opanować niemiecki akcent w Polsce ale tylko jako małe dziecko i rozmawiając z rodowitym Niemcem/Niemką. Natomiast osoba rozpoczynająca naukę niemieckiego w Niemczech w wieku powyżej 20 lat, może posługiwać się tym językiem przez kolejne 20 lat, a i tak słychać będzie, że to nie jest Niemcem.
Osobiście uważam, że jeśli mówi się poprawnie gramatycznie i stylistycznie, nie trzeba koniecznie pozbywać się akcentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2014, 11:45
KKK KKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że tak, jeśli tylko mamy wystarczająco dużo kontaktu z językiem. Praca w miejscu, gdzie często rozmawiamy z Niemcami, słuchanie radia, gadanie ze znajomymi z Niemiec przez internet - to przykłady, jak można ciągle mieć kontakt z językiem mówionym. Warto oczywiście pojechać do Niemiec, ale sam pobyt tam nie gwarantuje, że nauczymy się akcentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2014, 17:53
kaasiuniaaa kaasiuniaaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślałam, że nie,ale znam dwie osoby, wychowane na niemieckich kreskówkach, którym to się udało. Także trzeba wcześnie zacząć i mieć rodzimy wzorzec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-16-2014, 19:06
Joanna32pl Joanna32pl jest offline
Kumotr

Unhappy

20 lat temnu studiowalam germanistyke, moj ojciec byl spolszczonym Niemcem, przez 10 lat uczylam niemieckiego, od 10 lat mieszkam w Niemczech, mam meza Niemca, pracuje z Niemcami, i wiem, ze mam polski akcent, nieznaczny, ale mam, zdazaja sie interferencje jezykowe, gdzie myslac pozniej stwierdzam, ze tresc, ktora chcialam wyrazic, kazde niemieckie dziecko wyraziloby inaczej.... nie mam problemu z komunikacja, pracuje tez jako tlumacz, ale "wiem, ze nic nie wiem" ....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.