Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-31-2017, 14:39
michalzacharjasz michalzacharjasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A może coś z językiem chińskim?

Ostatnio edytowane przez Queen : 08-20-2017 o 21:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2017, 15:28
julikat julikat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dorcik Pokaż post
Ja polecam "Story Cubes". Do dyspozycji mamy kostki, na których z sześciu stron jest narysowany jakiś obrazek. Każda osoba bierze trzy, rzuca nimi i próbuje ułożyć fragment historyjki, zgodny z tym, co wypadło na kościach. Grę można prowadzić w dowolnym języku.
Również polecam, w szczególności w towarzystwie słownika lub komórki z Internetem. Można na bieżąco znajdować słówka, które mamy na końcu języka.
Co do sposobu grania, polecam też rzucanie dziewięcioma i układanie z nich indywidualnej historii, a następnie opowiedzenie. Świetna zabawa, choć po polsku nie daje tyle frajdy co w języku obcym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2017, 02:58
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chodzi o taboo, to wielojęzyczne karty można przygotować samodzielnie. To oczywiście bardzo pracochłonne, ale to zawsze praca nad językiem Łatwiejsze od taboo może być time's up. Wystarczy przygotowanie kart z nazwami przedmiotów/ imionami i nazwiskami sławnych postaci/ dowolną kategorią słów.
Wydaje mi się, że większym problemem może być znalezienie wymaganej liczby graczy władającymi tymi samymi językami obcymi (w przypadku 3+ staje się to bardzo kłopotliwe)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2017, 17:52
damianolszewski damianolszewski jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Marysin
Domyślnie

Zamiast Tabu można tez grać w Scrabble, mieszając zestawy z różnych języków. Kiedyś grałem w niderlandzkie scrabble - świetnie rozwijają słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 10:50
bursanna bursanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie spotkałam się z tym, ale myślę ze byłoby to coś fajnego sama chętnie bym zagrała w taką grę, żeby doszlifować język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2017, 17:57
AnetaPa AnetaPa jest offline
Kumotr

Do nauki języków obcych często stosuje się memory w dwóch językach, gdzie trzeba połączyć dwie formy słów pisanych o tym samym znaczeniu. Podobnie w "edukacyjnym" domino. Oczywiście są to gry dla początkujących, z grami dla osób posługujących się wieloma językami obcymi swobodnie, jeszcze się nie spotkałam. Najwidoczniej odkryliśmy niszę, którą należy zapełnić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 19:25
annaty annaty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedyś grałam w towarzystwie międzynarodowym w Pictionary z portugalskimi hasłami, ale po angielsku. Osoby, które nie znały portugalskiego miały słowniki. Czasem mieliśmy problemy ze zrozumieniem się, bo nie każdy kojarzył dane hasło po angielsku, ale zabawa była przednia! Sporo wtedy się nauczyłam, w obu wspomnianych językach. Bardzo polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2018, 12:27
mpiescinska mpiescinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również grałam w "wielojęzykowe" Pictionary. Do tego jeszcze Who am I/What am I kiedyś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 07:28
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jest to może o tyle gra planszowa bo ''imprezowa'' karcianka działająca dokładnie tak samo jak ''cards against humanity''. Karty dżentelmenów. Na górnej części karty znajduje się opis po polsku a na dolnej części po angielsku. Polecam wszystkim, którzy lubią czarny humor!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2018, 09:40
AgaDu's Avatar
AgaDu AgaDu jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Marburg
Domyślnie

Wielojęzyczna gra tabu z pewnością by zachęciła do bardziej intensywnej nauki jezykow obcych. Sam fakt że każdy gracz chcę zdobyć jak najlepsze wyniki i wygrać całość. To będzie go motywować nauki do słówek i określeń. Wydaję mi się, że taka gra także by blizyla by grające ze sobą osoby, ponieważ bariera językowa została by przełamana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.