Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-19-2014, 17:57
nierada nierada jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja studiuję z przypadku, ale muszę przyznać, że pokochałam język rosyjski i nie żałuję podjętej przeze mnie decyzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2014, 10:27
JoannaOstryńska JoannaOstryńska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zaczęłam te studia, gdyż język rosyjski miał być językiem przyszłości. Miała być praca i wiele możliwości, gdyż Rosja, jak każdy wie, ma ogromny wpływ na nasz świat. Póki co nie sprawdziły się moje przypuszczenia odnośnie przydatności tego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2014, 17:45
BLitwin BLitwin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja poszłam na filologię dzięki mojej nauczycielce rosyjskiego. Zaczęłam naukę tego języka w liceum, od zera, a po trzech latach porządnej nauki zdałam bardzo dobrze maturę na poziomie rozszerzonym. Niewielu jest takich nauczycieli "z powołania", którzy potrafią zaszczepić miłość do swojego przedmiotu i zmobilizować uczniów do pracy, nie obrzydzając im przy tym życia Bo niestety niechęć do przedmiotu często wynika z nieodpowiedniego podejścia nauczyciela.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-10-2014, 14:55
ania2b2 ania2b2 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja studiuję język rosyjski, bo zawsze mi się podobał. Uczę się go od IV klasy podstawówki i od samego początku jakoś mnie "wciągnął". Brałam udział w konkursach, dyktandach, olimpiadach i to mnie fascynowało. Na te studia poszłam za radą mojej wychowawczyni z liceum. Do tego doszła specjalność, wybrałam tłumaczeniową, ponieważ od zawsze marzyłam, że będę pracować w sądzie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przede mną jeszcze rok studiów, mam nadzieję zrobić Tłumacza Przysięgłego i szukać dobrej pracy
W gimnazjum rówieśnicy śmiali się jak mówiłam, że lubię ten język, różne opinie słyszałam, ale się nie poddaję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2014, 20:11
AnnaAda AnnaAda jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Smile

Zdecydowałam się studiować rosyjski, ponieważ zdecydowanie mniej osób zna ten język niż np. niemiecki. Niestety, w szkole miałam okropnych nauczycieli, na szczęście zdecydowałam się na letni kurs w wakacje po pierwszej klasie liceum. Tam poznałam cudownych lektorów, którzy obudzili we mnie pasję do tego języka. Dzięki nim doceniłam piękną melodyjność rosyjskiej intonacji.
Obecnie jestem w trakcie poznawania rosyjskiego kina, które jest zdecydowanie godne polecenia i służy mi to za motywację do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 10:01
jagiela92 jagiela92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam studiowanie języka rosyjskiego ze względu na jego piękno i melodyjność. Zawsze podobała mi się kultura Rosji. Uważam, że to niezwykle ciekawy kraj. Poza tym zawsze ciągnęło mnie do tłumaczenia. Stąd wybór studiów i specjalizacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 10:52
SuperWera SuperWera jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim skromnym zdaniem jeżeli już, to najbardziej sceptycznie do Rosjan odnoszą się starsze pokolenia. Wśród młodych nie zauważyłam jakiegoś wrogiego stosunku do tego narodu .
Jeżeli chodzi o studiowanie rosyjskiego, to w moim przypadku była to całkiem naturalna kolej rzeczy. Tak się składa, że z tym językiem mam do czynienia od najmłodszych lat i zawsze uważałam, że jest to piękny i bardzo melodyjny język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 12:30
nostress35 nostress35 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kralów
Domyślnie

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach, po przemianach politycznych a co za tym idzie reformie szkolnictwa, język rosyjski nie rzadko urasta do rangi niesamowitej 'wiedzy tajemnej'. Coraz mniej uczy się go w szkołach, teraz popularny jest język niemiecki. Z doświadczenia wiem, że ludzie młodzi mają raczej dobre skojarzenia i darzą osoby studiujące ten język pewnego rodzaju 'uznaniem' Można też spotkać sie z opinią, że jest to całkiem nieprzydatna wiedza i kierunek bez przyszłości. Ja uważam inaczej, dobrze, że w dalszym ciągu ludzie chcą sie interesować kulturą i językiem tak dużego i wpływowego państwa...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 18:56
izulaizula's Avatar
izulaizula izulaizula jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Krosno
Domyślnie

Ja pokochałam rosyjski dzięki mojej siostrze, która też go studiowała. Podsłuchiwalam jak się go uczyła i oglądałam z nią filmy rosyjskie. A potem sama odkryłam rosyjską muzykę. Chociaż decyzję o studiowaniu rosyjskiego podjęłam w ostatnim momencie, bo sama w sumie nie wiedziałam co chcę w życiu robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-18-2014, 00:32
miralevi miralevi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Większość Polaków posiada jakieś absolutnie niezrozumiałe zastrzeżenia wobec innych narodowości, niestety. Polacy bardzo łatwo poddają się stereotypom, które z prawdą mają niewiele wspólnego.
Jeśli chodzi o sąsiadów ze Wschodu, to tak naprawdę nawet nie do końca wiadomo "dlaczego się ich nie lubi", po prostu tak jest - myślę, że to wynika z przekonań, które panowały w domach dziadków.

"Niemiec też zły. Na Murzyna też się krzywo spojrzy. Żółtki to same dziwolągi". Polak zawsze coś wymyśli i tym nie należy się przejmować, ale to fakt, że często cudzoziemcowi trudniej jest udowodnić swoją wartość.

Na szczęście wydaje mi się, że taka tendencja powoli już zanika. Ja sama z wielką radością kontaktuję się z obcokrajowcami, zwłaszcza, jeśli jestem w stanie rozmawiać z nimi w ich ojczystym języku (rosyjski, angielski, czeski).

Ps! Zapomniałam o najważniejszym! Języka rosyjskiego uczę się, ponieważ uważam go za bardzo ciekawy, melodyjny i mocno niedoceniany w dzisiejszych czasach . Wcześniej nie miałam z nim żadnego kontaktu, uczyłam się go na studiach od podstaw, ale dobre prowadzenie doprowadziło do tego, że w tym momencie prezentuję całkiem dobry poziom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.