Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-28-2014, 14:44
viktorh viktorh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zamiłowanie do kultury i języka rosyjskiego.

Ostatnio edytowane przez fakmak : 04-18-2016 o 08:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2014, 21:51
Ciam Ciam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy zaczynałam studia mało ludzi interesowało się rosyjskim, a zapotrzebowanie na tłumaczy było duże i dopiero niedawno zaczęło się to zmieniać (na gorsze dla tłumaczy), a że rosyjski jest ładny i śpiewny, dla polaków niezbyt trudny, to długo się nie zastanawiałam. Chociaż miłość do tego języka mi z czasem minęła :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2014, 11:02
gosha gosha jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja przypadkowo trafiłam na filologię rosyjską, drogą eliminacji doszłam do tego, że mogę studiować jedynie jakąś filologię, a ponieważ byłam pod ogromnym wrażenie filmu Кислород stwierdziłam, że może warto spróbować Później trochę żałowałam,bo było ciężko, mieliśmy bardzo wysoki poziom, ale teraz bardzo się cieszę, że poznałam ten język i literaturę. Warto było się wysilić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2014, 16:44
DianaM DianaM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja początkowo poszłam na etnolingwistykę, gdzie miałam angielski i francuski, ale po roku tak mi brakowało rosyjskiego, że poszłam na drugi kierunek - filologię rosyjską. Rozpoczęłam te studia z czystego zamiłowania do tego języka, chociaż jak zaczęłam się go uczyć 4 lata wcześniej to wręcz przeklinałam, bo był inny alfabet, nie mogłam wymówić tego miękkiego rosyjskiego "ч", ale jak pozna się ten język bliżej to nie można go nie pokochać
Jeśli chodzi o uprzedzenia do tego języka, to owszem występują, ale w poważnych firmach, na rynku pracy itp. znajomość tego języka jest dobrze widziana.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2014, 15:36
iwozor iwozor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja także rosyjski uwielbiam za jego melodyjność, akcent i bogactwo kultury. Uwielbiam słuchać jak Rosjanie rozmawiają między sobą, w ogóle według mnie Rosjanie są bardzo uprzejmi i życzliwi, co także zachęca do bliższego poznania języka rosyjskiego A początkowo do nauki zachęciło mnie duże podobieństwo rosyjskiego i polskiego, ponieważ sporo słów brzmi podobnie, dlatego wydaję się, że rosyjski jest prosty. Jednak studia wyprowadziły mnie z błędu i okazały całe bogactwo rosyjskiej gramatyki i ortografii z zasadami pisowni znaków miękkiego i twardego na czele Ale oczywiście wyboru nie żałuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2014, 20:33
Agnieszka94 Agnieszka94 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam uczyć się rosyjskiego pod koniec podstawówki, bo moi rodzice twierdzili, że to ważny język i można się nim porozumiewać w wielu krajach. Potem sama załapałam bakcyla i na studiach również wybrałam ten język.

Uczę się go nie tylko ze względów praktycznych, ale również dlatego, że sam język jest piękny i dość łatwy do nauczenia, dzięki czemu proces nie jest tak uciążliwy, a szybkie postępy przynoszą wiele satysfakcji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-22-2014, 16:40
magdakrk magdakrk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja podobnie jak niektórzy tutaj trafłam na filologię rosyjską przez totalny przypadek, który okazał się dla mnie bardzo szczęśliwy Wprawdzie moja przygoda z rosyjskim zakończyła się wraz ze studiowaniem, ale studiowanie filologii rosyjskiej pokierowało mnie w kierunku Ukrainy, którą pokochałam całym sercem i którą obecnie się zajmuję.
Co do uprzedzeń względem języka rosyjskiego i samej Rosji, to muszę powiedzieć, że w moim odczuciu są one spore... Gdy parę lat temu mówiłam, że studiuję filologię rosyjską spora większość osób oburzała się na to, jak mogę studiować ten okropny język naszego wroga. Teraz jest może trochę lepiej. Język rosyjski stał się bardziej popularny, coraz więcej osób go studiuje i uczy się na lektoratach, kursach, jednak dalej można spotkać się z niechęcią. Mimo, iż język sam w sobie jest piękny. Ludzie niestety cały czas mocno wiążą język i kulturę z polityką i historią.
Natomiast nigdy nie spotkałam się z takim nastawieniem do języka ukraińskiego i samej Ukrainy. Poza nielicznymi incydentami dostrzegam sporą dozę sympatii do naszych sąsiadów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2014, 11:05
jekaterina jekaterina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja co prawda nie studiuję rosyjskiego, ale bardzo intensywnie zajmowałam się jego nauką. Zaczęło się przypadkiem (w mojej podstawówce rosyjski był obowiązkowy), a potem poszłam za ciosem. Nigdy nie żałowałam, że zajęłam się akurat tym językiem, bo w w połączeniu ze znajomością angielskiego naprawdę poszerza horyzonty!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2014, 09:58
katarrina90 katarrina90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję rosyjski, bo lubię ten język i jakoś tak, zawsze lubiłam się go uczyć.
A co do uprzedzeń, to jestem zaskoczona tą sytuacją w Twoim akademiku, bo zawsze miałam wrażenie, że studenci, szczególnie ci mieszkający w akademikach są bardzo otwarci na nowe znajomości, niezależnie od narodowości nowo poznanej osoby.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-19-2014, 12:02
zuzanna.horbacz zuzanna.horbacz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zaczęłam studiować język rosyjski właśnie dlatego,że pokochałam ludzi pochodzących z tamtych terenów. Od dziecka przysłuchiwałam się mowie dziadka, który był Rosjaninem. Na wakacje przyjeżdżały do nas kuzynki z Rosji. One trochę mówiły po polsku, ja próbowałam sklecić poprawne zdania po rosyjsku. Z każdym rokiem coraz bardziej chciałam mówić lepiej, płynniej. Dlatego wybierając kierunek studiów, nie miałam wątpliwości - własnie to jest moja pasja. A ludzie ze wschodu są naprawdę warci poznania! Serdeczność i otwartość to tylko niektóre z ich wielkich zalet. Nie można przecież narodu utożsamiać z polityką kraju!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.