Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-05-2013, 21:33
olga23kowalczyk@gmail.com olga23kowalczyk@gmail.com jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Tłumacz przysięgły- jak nim zostać? i czy warto?

Od roku 2013 osoba starająca się o zdobycie kwalifikacj tłumacza przysięgłego musi uzyskać tytuł magistra lecz nie ma obowiązku iść na studia o kierunku- anglistyka lub tłumaczenia specjalistyczne.

Co o tym sądzicie?

Czy samodzielne przygotowanie do tego typu egzaminu wystarczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2013, 21:54
wbobilewicz wbobilewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A jak to wygląda PO anglistyce? Jakie dodatkowe kwalifikacje, egzaminy, testy etc trzeba odbyć/przejść/zdobyć, żeby stać się tłumaczem przysięgłym?

Dzięki

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2013, 22:52
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z tego co wyczytałam w biulytynie informacji publicznej, KAŻDY mający tytuł magistra- niezależnie od kierunku studiów- może przystąpić do egzaminu.

Problem tkwi w tym, że egzamin jest bardzo trudny!

Czy może polecić najlepsze KSIĄŻKI/ PODRĘCZNIKI przygotowawcze do egzaminu na tłumacza przysięgłego?

Z góry dziękuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 00:03
spajkus spajkus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez olga23kowalczyk@gmail.com Pokaż post
Z tego co wyczytałam w biulytynie informacji publicznej, KAŻDY mający tytuł magistra- niezależnie od kierunku studiów- może przystąpić do egzaminu.

Problem tkwi w tym, że egzamin jest bardzo trudny!

Czy może polecić najlepsze KSIĄŻKI/ PODRĘCZNIKI przygotowawcze do egzaminu na tłumacza przysięgłego?

Z góry dziękuję!
"Egzamin na tłumacza przysięgłego", wydawnictwo BECK. Przykłady testów.
Tak mi podano na studiach. Ponoć zalicza 75% i każdorazowo kosztuje 800 PLN.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 00:52
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź

Czytałam różne opinie i większość z nich sugeruje, że egzamin jest zaliczany przez 20% zdających. Na jednej stronie zobaczyłam liczbę 7%, która mnie odstraszyła...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 01:03
DonnaNadie DonnaNadie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na moim kierunków jest 80 osób, które chcą zostać too much-ami. Wykładowcy zachowują trzeźwe podejście, i otwarcie mówią o tym, że jedynie naście osób ze stu/dwustu które przystępują do egzaminu na tłumacza przysięgłego, otrzymują tytuł.
Wymogiem jest tytuł magistra. Pomocą są przeróżne kursy przygotowawcze. Słyszałam o dwuletnich, rocznych w Sosnowcu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 01:11
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Cóż, więcej osób zapłaci te 800 złotych opłaty egzaminacyjnej - chyba o to im chodzi. Niemniej jednak ucieszyła mnie ta zmiana. Od kilku lat zajmuję się tłumaczeniami, aktualnie jestem na studiach magisterskich (nie studiuję żadnej filologii - jestem na dziennikarstwie) i jeszcze niedawno byłam przekonana, że po studiach II stopnia będę musiała wybrac się na studia podyplomowe z filologii obcej. Na szczęście już nie muszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 08:23
malacz malacz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jak to mówią papierków na CV nigdy dość. Jednak tłumacz przysięgły to coś więcej niż tylko papierek, więc i egzamin powinien być wymagający, każdemu kto go zda należą się gratulacje i szacunek. To czy zarobi na swoje utrzymanie jedynie z tłumaczenia już zależy od niego, konkurencja jest duża i nie śpi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 09:00
jerena92 jerena92 jest offline
Kumotr

Domyślnie Tłumacz przysięgły

Aktualnie sama szukam swojej ścieżki kariery i kiedyś bardzo chciałam zostać tłumaczem przysięgłym. Wszystkie wymogi związane z egzaminem znajdziesz tutaj [url]http://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/tlumacze-przysiegli/informacje-dla-osob-pragnacych-uzyskac-prawo-do-wykonywania-zawodu-tlumacza-przysieglego/[/url] na stronie znajduje się też literatura dla kandydatów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 12:16
Agnieszka Urbanczyk-Ryguł Agnieszka Urbanczyk-Ryguł jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że bardzo warto zostać tłumaczem. Zostanie nim gwarantuje np. pracę także w późnym wieku - jeśli oczywiście sprawność fizyczna na to pozwala - można przecież wykonywać zlecenia zdalnie, w domu. To świetna rzecz. Szkoda, ze tak trudno zdać ten egzamin. Ale jeżeli nawet tylko 20% go zdaje - to jednak jest to możliwe. Wierzę że przy ciężkiej pracy i codziennym uczeniu się i poszerzaniu wiedzy, uda się to osiągnąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.