Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2011, 21:49
MartaO MartaO jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Umiejętność lokalizowania stron internetowych

Jak ważne jest posiadanie przez tłumacza umiejętności szybkiego procesowania tekstu oraz umiejętność obsługi specjalistycznych programów komputerowych oraz języka skryptowego? Czy wasi zleceniodawcy przesyłają Wam pliki w różnych formatach i jak sobie z nimi radzicie? Gdzie tłumacz może szukać pomocy w razie problemów technicznych?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-09-2015, 18:14
Estera Estera jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Warto poprosić o wysłanie tłumaczenia w standardowym rozszerzeniu, a jeśli wystąpią problemy z mniej popularnymi rozszerzeniami to forum na portalu proz.com albo Google powinny pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2016, 22:31
michelle michelle jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z "lokalizacją" zetknęłam się jako klient. Otóż, chciałam nabyć kurtkę Canada Goose i natrafiłam w Internecie na super ofertę z dużą obniżką ceny. Tak mnie to zachęciło, że nie wczytując się w treść strony, kurtkę zamówiłam i opłaciłam. Po dwóch miesiącach oczekiwań okazało się, że kurtka jest "w drodze", ale nie z Kanady lecz z Chin. Ze względu na dużą ilość podróbek, firma Canada Goose nie ma żadnych przedstawicieli na wschodnich rynkach, więc na 100% zamówiłam podróbkę. Złożyłam stosowne wyjaśnienie w banku i pieniądze odzyskałam. Piszę o tym zdarzeniu dlatego, że chińczykom udało się tak doskonale "zlokalizować" stronę firmy w języku polskim, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że nie mam do czynienia z przedstawicielem tejże firmy na terenie Polski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2016, 07:43
michalsiwkowski's Avatar
michalsiwkowski michalsiwkowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na studiach, jeden z moich wykładowców opowiadał o lokalizacji stron internetowych. Z tego, co mówił, istnieją specjalne programy ułatwiające lokalizację stron internetowych. Czy może ktoś z forumowiczów wie, o jakich programach mowa?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2017, 09:49
sprachdesign sprachdesign jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Austria
Domyślnie

Podpinam się pod watek. Wie ktoś coś o darmowych szkoleniach online webinarach itp z lokalizacji stron w języku polskim lub niemieckim?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.