Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Języki germańskie
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-03-2018, 13:10
AliceS AliceS jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to możliwe, ale trzeba poświęcać dużo czasu na słuchanie radia, oglądanie telewizji niemieckiej, filmów. I korzystać z każdej okazji, w której mamy możliwość porozmawiać z Muttersprachlerem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2018, 18:01
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że można nauczyć się niemieckiego akcentu. Należy jednak poświęcić na to więcej czasu i cały czas szukać kontaktu z językiem. Dobrym sposobem jest na przykład oglądanie niemieckich filmów lub słuchanie niemieckiego radia. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście rozmowa w tym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 02:06
Platzhirsch Platzhirsch jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wyszlifowanie akcentu to bardzo cieżka sprawa. Ja dorastałem w środowisku w Polsce, gdzie bardzo dużo osób dookoła mówiło po niemiecku, np. moi dziadkowie byli spolszczyonymi Niemcami i sąsiedzi, potem niemieckojęzyczne liceum i studia germanistyki, wielotygodniowe wyjazdy do Niemiec i w 2003 roku przyjeżdzając do Niemiec mówiłem biegle po niemiecku, wychwytywałem każdy niuans, ale miałem problemy z e slangiem, szczególnie gdy rozmawiałem z Deutschtürken. Miałem wrażenie, że mój niemiecki jest zbyt stary, uporządkowany i mam zbyt wiele naleciałości z plattdeutsch, gdyż tak na co dzień mówili moi dziadkowie. Mój niemiecki był trochę tak jak z filmów przedwojennych :-). Teraz od 15 lat mieszkam w DE i niekiedy jeszcze łapie się na jakiś dziwnych słowach, lekkim akcencie albo interferencjach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 16:59
koko007 koko007 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Można, jednak wymaga to ćwiczeń i znajomości reguł fonologicznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2018, 10:34
oligar oligar jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podzielam opinię, że można się nauczyć języka niemieckiego nie mieszkając w Niemczech, ale jest to bardzo trudne. Sama urodziłam się tam i na studiach miałam porównanie z osobami, które nigdy nie mieszkały w DE. Najtrudniejsze do opanowania według moich obserwacji jest akcent oraz wyczucie językowe, ale poprzez stały kontakt z native'ami, oglądanie seriali, filmów, czytanie literatury da się opanować ten język na bardzo wysokim poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.