Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-05-2018, 13:04
karii934 karii934 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wyjazd za granicę to doskonała możliwość nauki języka obcego pod warunkiem,że wybierzemy właściwy kraj. Ja wyjechałam na praktyki w ramach programu Erasmus na Wyspy Kanaryjskie z nadzieją na naukę hiszpańskiego. Niestety w hotelu gdzie pracowałam jako animator wszyscy mówili głównie po angielsku i nie miałam szansy na poszerzenie swoich umiejętności. Wróciłam trochę rozczarowana takim obrotem spraw, ale nie poddaję się i mam zamiar wyjechać do Hiszpanii do pracy. Myślę, że jeżeli jest się otoczonym tylko obcokrajowcami wtedy nie ma innego wyjścia i trzeba się z nimi jakoś porozumieć i wtedy najłatwiej jest się nauczyć nowego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-10-2018, 20:59
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madelines Pokaż post
Podłączam się do pytania, ale interesuje mnie inna forma wyjazdu, tzn wyjazd połączony z kursem językowym. Byliście na czymś takim? Znacie kogoś? Chodzi mi o wyjazd powiedzmy do hiszpanii na 2 tyg, sporo zajęć językowych, ale też czas wolny i możliwość zwiedzania. Najczęściej spotykam kursy językowe z wyjazdem w jakieś bardzo egzotyczne miejsce za 10tys., a mnie to raczej nie interesuje. Zawsze chciałam czegoś takiego spróbować.
Byłam na tego typu wyjeździe w Chinach. 16 dni w Państwie Środka obejmowało codzienne zajęcia językowe na uniwerku (za wyjątkiem sobót i niedziel) plus zwiedzanie miasta plus 2 dłuższe wycieczki. O dziwo, taki wyjazd nie kosztował fortuny (największy koszt po mojej stronie to był zakup biletu lotniczego, do tego jakieś drobniejsze sprawy typu wiza, resztę opłacała strona chińska). Niesamowite doświadczenie, choć żeby w pełni z niego skorzystać, dobrze było znać choć*podstawy j.chińskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2018, 13:43
oligar oligar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie podróże to najlepszy sposób nauki języka. Oczywiście nie mam tutaj na myśli tygodniowych wakacji w innym kraju, ale studencie wymiany, ERASMUS, czy paromiesięczna praca wakacyjna to już okres wystarczający na opanowanie języka w stopniu komunikacyjnym. Bazuję na własnym doświadczeniu przeprowadzki do nowego kraju, ale również na podróżach moich znajomych. Naturalnie nie wystarczy jechać i siedzieć na plaży, trzeba się trochę wysilić, znaleźć nowych znajomych, rozmawiać z ludźmi na ulicy, w sklepie, ale jest to według mnie najbardziej efektywny sposób praktycznej nauki języka, gdyż nie tylko poznaje się język, ale jednocześnie również kulturę, zwyczaje, tradycję, co pomaga stosować język w odpowiednich sytuacjach, czego nie można się w takim stopniu nauczyć w szkołach językowych, czy na kursach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 14:54
ZofiaG ZofiaG jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podróże potrafią być ogromnym pomocnikiem w przełamywaniu bariery językowej, jednak mus to mus i w trakcie wycieczki zawsze znajdzie się okazja żeby się odezwać, zapytać o coś, przedyskutować. Jest to także okazja do osłuchania się z różnymi akcentami i praktyka rozumienia języka z słuchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 20:55
mkruczek mkruczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba nie ma przyjemniejszego sposobu na naukę. Faktycznie (tak jak już ZofiaG wspomniała) podczas podróży czasem po prostu nie ma innej opcji, jak użyć obcego języka. Nie dość, że można poznać kawał świata i zobaczyć cudowne miejsca, to w dodatku człowiek może się jeszcze czegoś nauczyć. No ale nie oszukujmy się: to sposób albo dla bogatych, albo dla odważnych, którzy ruszą z plecakiem i dychą w portfelu i jakoś dadzą sobie potem radę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 22:41
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjazd to najlepsze co można zrobić dla nauki języka. Nic nie zastąpi żywego języka. Jak zaczęlam się uczyć francuskiego, zdarzyło mi się parę razy pojechać do Francji i dużo mi to dało. Nawet powiedzenie głupiego "merci" jest pewnym krokiem naprzód. Szkoda, że nie miałam szansy zostać dłużej, ale nawet ten krótki pobyt ośmielił mnie trochę jeśli chodzi o używanie języka oraz dodał motywacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 23:06
Lemurek84 Lemurek84 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Fantastyczny pomysł. Jeżeli dysponowałabym odpowiednią ilością czasu, pieniędzy lub byłabym dziennikarzem lub fotografem- podróżnikiem to z pewnością czerpałabym z takich okoliczności garściami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-30-2018, 01:39
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest to moim zdaniem dobry pomysł, o ile ma się już jakąś choćby najdrobniejszą podstawę, by nauka języka od zera w obcym miejscu nie stała się zadaniem niemożliwym. Podczas podróży koniec końców jesteśmy zmuszeni do mówienia, co pozwala na pokonanie bariery językowej. Ponadto, nowe doświadczenia są stymulujące, więc nauka języka w ten sposób mogłaby być szybsza i bardziej efektywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2018, 17:14
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jasne, takie wyjazdy to na pewno świetna sprawa, ale - właśnie - dla kogoś, kto włada już danym językiem chociażby na poziomie B1, żeby można było cokolwiek zrozumieć
Żałuję, że nigdy nie byłam na Erasmusie. Jakoś zawsze mi się wydawało, że to nie jest dobry pomysł dla introwertyków. Ale nie było mi dane się przekonać, niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 23:36
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście języka nauczyłem się w dużym stopniu w Polsce, ale przy każdym wyjeździe za granicę zdobywam doświadczenie i przełamuję swoją barierę językową. Nawet jeśli to nie jest kraj anglojęzyczny to wiem, że to jest na tyle popularny język, że mogę z jego pomocą porozumieć się w prawie każdym kraju Europy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.