Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-11-2013, 00:39
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Ineska Pokaż post
Moim zdaniem, jeżeli rzeczywiście kocha się dany język, to nie myśli się o jego przydatności. Wtedy zdecydowanie warto. Poza tym , czasami nasze zamiłowanie do języków jest tak duże, że ciągle chcemy odkrywać coś nowego.
Owszem, ale wiesz - w życiu trzeba byc pragmatycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2013, 18:26
Ineska Ineska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Judyta Łepkowska Pokaż post
Owszem, ale wiesz - w życiu trzeba byc pragmatycznym.
Nie mówię tu o zawodowym podejściu. Jest raczej pragmatyczne i dobrze jest znać języki bardziej popularne. Ale z drugiej strony, prywatnie, jeżeli interesuje nas jakaś kultura, to warto nauczyć się danego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2013, 11:06
P.Wierzba P.Wierzba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli naprawdę interesujesz się danym językiem czy to od strony lingwistycznej, czy to od strony kulturalnej nie powinnaś mieć żadnych wątpliwości. Po prostu zabrać się do pracy i się uczyć!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2013, 14:51
Andziara's Avatar
Andziara Andziara jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wszystko zależy od tego w jakim celu się uczymy. Jeżeli dla przyjemności to nie jest istotne czy dany język "ma wzięcie"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-05-2013, 12:57
Katarycz Katarycz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczę się dla samej siebie. A jeżeli mi się to przyda w życiu zawodowym to będzie to dodatkowa korzyść
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 15:55
dominika333 dominika333 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak myślicie, gdzie mogę zacząć uczyć się języka bułgarskiego? [URL="http://pl.mfirma.eu"][/URL] Zaczęłam już naukę, ale samodzielnie i nie wiem gdzie mogę ją kontynuować. [URL="http://blog-dominika.thoughts.com/"][/URL]

Ostatnio edytowane przez tmixx : 11-20-2015 o 17:18. Powód: Literówki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2013, 01:10
Jasmina Jasmina jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mój wujek, nota bene z wykształcenia politolog, zapytał mnie kiedyś po co uczę się chorwackiego, skoro to martwy język
Myślę, że warto się uczyć każdego języka do jakiego nas ciągnie. Ja zaczęłam uczyć się chorwackiego nic o nim nie wiedząc, tak wyszło w moim życiu, i pokochałam go od (prawie) pierwszego usłyszenia I czym bardziej go poznaję, tym bardziej jestem w nim zakochana.
Co nie zmienia faktu, że mam jeszcze na swojej liście do nauczenia się kilka niszowych pozycji. Ale gdzie mi tam do khmerskiego...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2013, 18:57
cochebomba cochebomba jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najważniejsze jest to, że nauka języków bardzo rozwija, przybliża do innych kultur, pomaga zrozumieć rzeczywistość, a jednocześnie sprawia frajdę i satysfakcję. Nie ma języków, których nie warto się uczyć. Każdy może wnieść do naszego życia coś niepowtarzalnego. Nie należy nastawiać się tylko i wyłącznie na sukces zawodowy, bo na to składa się mnóstwo czynników, i to często takich, które są od nas niezależne. Ludzie z pasją, wyróżniający się z tłumu, spragnieni wiedzy i dalszego rozwoju, zawsze odnoszą sukcesy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2013, 14:38
8852 8852 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczył się ktoś kiedyś języka Romów? Podobno wywodzi się z Sanskrytu, to może być ciekawostka językoznawcza.

Ostatnio edytowane przez meredith1990 : 09-08-2014 o 07:03. Powód: Niepoprawna polszczyzna oraz interpunkcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-12-2018, 16:09
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najmniej popularnym językiem, jakiego się uczyłam był zdecydowanie mongolski. Nie powiem, że bardzo mi się do czegoś przydaje, ale czasami szpanuje nim w rozmowach A tak poważnie, jeśli kogoś bardzo interesuje jakiś region świata czy niszowy język, a nauka sprawia mu przyjemność to jak najbardziej warto się uczyć. Ostatecznie to świetna gimnastyka dla mózgu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.