Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-25-2018, 10:06
Corinne Corinne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja zastanawiam się już któryś rok nad zdaniem egzaminu, ale jeszcze nie doszłam i szczerze mówiąc wydaje mi się, że moja wiedza nigdy nie będzie odpowiednia, żeby go zdać. Ćwiczę, ćwiczę i ćwiczę. Może kiedyś się odważę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-29-2018, 10:53
davew davew jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witam,

Moim zdaniem trzeba mieć kilkuletnie doświadczenie w tłumaczeniu różnorodnych tekstów. Zdałem w kwietniu egzamin z języka hebrajskiego, a do egzaminu uczyłem się 10-12 miesięcy (mając juz ponad 6 lat doświadczenia w tłumaczeniach). Ktoś tu napisał, że trzeba posiadać tytuł magistra. Nieprawda, licencjat wystarczy Egzamin jest naprawdę trudny, ale do zdania.
Wg mnie należy:

1) Przede wszystkim podejść na luzie, nie stresować się. To nie jest walka na śmierć i życie. Nie zdasz? to spróbujesz znowu. Ja nie zdałem za pierwszym razem (części ustnej) i zmotywowało mnie to bardzo.
2) Pisma procesowe: czytać i tłumaczyć. im więcej, tym lepiej.
3) Chyba najtrudniejsza kwestia: egzamin ustny. Czwiczyć dużo a vista/konsekutywnie, począwszy od tekstów prasowych a potem wyroki/rozporządzenia itd.
4) Czytać sporo prasy (najlepiej kilka artykułów dziennie) i słuchać radia (30-60 min dziennie).

Pozdrawiam i życzę Wam powodzenia!

Dawid
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2018, 12:11
bettsim bettsim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez bluehawaii Pokaż post
Z tego, co wiem, obecnie nie są wymagane ani studia podyplomowe, ani nawet kierunkowe, by podejść do egzaminu - trzeba mieć po prostu tytuł magistra.
Cytat:
Zamieszczony przez moniqui Pokaż post
A mi powiedziano, ze warunkiem sa "studia wyzsze" czyli nawet l stopnia, ja wlasnie mam licencjat na Sorbonie i chce podejsc do egzaminu, mam wiele watpliwosci co do tego czy go zdam stad tu jestem
Nie trzeba już mieć tytułu magistra. Można przystąpic do egzaminu z ukończonymi studiami wyższymi I stopnia.

[url]https://bip.ms.gov.pl/pl/rejestry-i-ewidencje/tlumacze-przysiegli/informacje-dla-osob-pragnacych-uzyskac-prawo-do-wykonywania-zawodu-tlumacza-przysieglego/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.