Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-08-2017, 23:37
tasha95 tasha95 jest offline
Kumotr

Wink Nauka rosyjskiego metodą Ily Franka

Na ogół to jestem miłośniczką metody uczenia się języków obcych bez słownika za pomocą „tłumaczeń obustronnych”. Chciałabym się podzielić fajną metodą autorstwa Ily Franka, jest ona raczej dla osób rosyjskojęzycznych, którzy mają zamiar się nauczyć innych języków np. angielskiego. Natomiast jeśli dobrze się posługujecie językiem angielskim oraz posiadacie przynajmniej podstawową znajomość rosyskiego, a chcielibyście go polepszyć, to metoda Ily Franka na pewno was zaciekawi. Znając w miarę dobrze te dwa języki, to stosując tę metodę (są różne poziomy od A1 do C2), można jednocześnie polepszyć znajomość zarówno angielskiego, jak też rosyskiego, bo pozwala ona na uzupełnienie się ich nawzajem, tj. nie znając np. jednego słówka po rosyjsku, można popatrzyć na angielskie jego tłumaczenie i odwrotnie. Jest to tak zwana metoda czytania. Polega ona na czytaniu książek po angielsku, gdzie po każdym zdaniu (czyli na przemian) jest zamieszczone tłumaczenie na język rosyjski, a na końcu każdego akapitu czytasz tekst bez tłumaczenia. Nie jestem pewna czy istnieją takie rosyjsko – polskie wersje, natomiast gdyby ktoś był zainteresowany to może stosować tę metodę czytania Ily Franka dla celów edukacyjnych np. na lekcjach języka obcego dla dzieci.

Linki odkrywające istotę metody nauki Ily Franka:
1. [url]www.franklang.ru[/url]
2. [url]https://vk.com/club63430671[/url]
3. [url]http://polki.pl/rodzina/nastolatki,rosyjski-metoda-ily-franka,10312339,artykul.html[/url]

Załączam przykładową książkę „The Little Prince".
Little_Prince.rar

Co myślicie o tej metodzie? Czy jest dobrze komuś znana czy słyszy po raz pierwszy?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2017, 23:50
K.M. K.M. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Słyszałam o tej metodzie i widziałam książki przygotowane w ten sposób. Uważam jednak, że warto ją stosować u osób znjących już język rosykski w stopniu umożliwiającym zrozumienie prostych tekstów. Dlaczego? Ponieważ może doprowadzić do irytacji i zniechęcenia. Osoba ucząca się powinna widzieć szybkie efekty pracy. To motywuje! Jeśli zaś chodzi o wpsomaganie uczenia się j. rosyjskiego językiem obcym, to metoda może sprawdzić się, jeśli osoba ucząca się potrafi sprawnie zmieniać języki w głowie.
Dla osób polskojęzycznych polecam kurs języka rosyjskiego dla początujących [url]https://rosyjski.pro/nauka-rosyjskiego-jezyk-rosyjski-dla-poczatkujacych/[/url] Potem można spróbować metody Franka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2017, 14:14
Dia Dia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pierwszy raz dowiedziałam się o tej metodzie - dziękuję za użyteczną informację. Będę korzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2017, 16:47
VictoriaKedra VictoriaKedra jest offline
Podszyszkownik

Thumbs up

Tak tak! Ta metoda jest naprawdę rewelacyjna. W szczególności dla początkujących tłumaczy. Szybko nabiera się słownictwa, uczy się niektórych metod tłumaczenia no i w ogóle samo czytanie jest zawsze na dobre.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-11-2018, 00:36
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Można wybrać takie książki, które zna się w wersji polskiej.
Wersja angielska też jest.
[url]http://ifrank.pl[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 23:13
Abellanar Abellanar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie znałam tej metody, bardzo ciekawy pomysł ale rzeczywiście raczej dla zaawansowanych użytkowników i rosyjskiego i angielskiego. Muszę przyznać, że chyba mnie to zachęci to ciekawszej nauki....może angielski w taki porównawczy sposób szybciej się przyswoi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.