Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-14-2018, 22:31
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Kurs rosyjskiego na Uniwersytecie w Petersburgu

Czy ktoś może się podzielić wrażeniami z tego kursu? Jak wyglądają zajęcia? Czy dużo można się nauczyć? Jak z materiałami do nauki?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2018, 01:49
Elmo Elmo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłem dwa lata temu na dwa tygodnie na uniwersytecie Herzena. Można się wiele nauczyć, ale... będąc po prostu w Petersburgu. Sam kurs wspominam jako bezsensowny. Można wynieść wiele z tego kursu, jeśli jest się kompletnym nowicjuszem - ta grupa ciągle robiła jakieś fajne rzeczy i robiła ich całkiem sporo. Grupa zaawansowana też zajmowała się konkretnymi rzeczami, tłumaczeniami baśni i tak dalej. Najgorzej miała grupa ~A2. Oni zdaje się sami nie bardzo wiedzieli czego nas uczyć. Kończyło się czasem tak, że na godzinę włączali nam bajki z YouTube'a.

Gwoli uczciwości trzeba podkreślić, że te kursy są pomyślane jako co najmniej miesięczne - wtedy prawdopodobnie program jest bardziej przemyślany, więc może w tym tkwił szkopuł. W grupie są obcokrajowcy z różnych państw, mieliśmy na przykład Koreańczyka i Luksemburczyka.

Skończyło się tak, że dość szybko przestałem chodzić i pojawiałem się potem tylko sporadycznie poświęcając czas na zwiedzanie. Niewątpliwym atutem kursu było to, że za dwa tygodnie z zakwaterowaniem, wizą i dojazdami zapłaciłem mniej niż za pięciodniową wycieczkę z przeciętnym biurem podróży. Może dlatego, że organizował to uniwersytet i była zniżka jakaś?

Tak czy siak - tego rodzaju kursy rzadko kiedy skutkują fenomenalnym skokiem w języku. Wiele daje natomiast sam pobyt, nauka samodzielna i wykorzystywanie języka na codzień i utrwalanie tego potem na zajęciach. Kompletne zanurzenie w języku. Jeśli dobrze to rozegrasz i będziesz robić o wiele więcej niż na kursie, czytać gazety, próbować wszystko załatwiać po rosyjsku, oglądać telewizję to na pewno z takiego wyjazdu sporo wyniesiesz. Z samego kursu prawdopodobnie niewiele. Jeśli możesz jechać tanio to na pewno warto dla samego Petersburga, ale fajerwerków po kursie bym się nie spodziewał.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2018, 15:52
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Wybieram się właśnie na miesiąc i swój poziom określiłabym jako dobry w porywach do bardzo dobry (B2/C2) i dlatego wolałam wyjechać i po prostu zanurzyć się w tym języku i kulturze zamiast siedzieć na kursie w. Warszawie. Zwłaszcza że, tak jak powiedziałeś, cena wydaje się bardzo atrakcyjna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.