Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-11-2017, 21:39
olabo olabo jest offline
Kumotr

Domyślnie

Melodia języka!!! Dla mnie filologia była drugim kierunkiem. Miałam nadzieję, że poszerzy ona moje możliwości na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2017, 16:31
Angelika555 Angelika555 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

To bardzo piękny język. Jest dla mnie niczym muzyka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 14:32
agnesa agnesa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Urodziłam się pod koniec lat 90tych więc dla mnie rosyjski nie kojarzy mi się tak jak moim rodzicom czy dziadkom, którzy w latach szkolnych zmuszani byli do nauki i pisania listów w celu podtrzymania "przyjaźni polsko-radzieckiej". Kiedy w wieku kilku lat usłyszałam gdzieś piękną, rosyjską piosenkę zapragnęłam nauczyć się kiedyś tego języka. I udało się jestem na drugim roku lingwistyki stosowanej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2018, 14:28
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję rosyjski, bo chciałam poznać jeszcze jeden język, a rosyjski dla Polaków jest dość łatwy. No i denerwowalo mnie, że często nie mogłam się dogadać z klientami z Rosji za czasów pracy w sklepie z biżuterią.
Sporo Polaków ma uprzedzenia, ale chyba jednak zaliczyłabym ich do mniejszości. Przeważnie taka sytuacja wynika przede wszystkim z braku kontaktu z Rosjanami czy też Ukraińcami. Wielu nadal jest negatywnie nastawionych że względu na skomplikowana historię polsko - rosyjską. Ja jednak uważam, że najpierw należy poznać człowieka, a potem go oceniać. A historię najlepiej nieco zostawić dla historyków, bo cóż mogą zrobić współcześni Rosjanie, że ich przodkowie walczyli na wojnie i to często z przymusu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-24-2018, 14:52
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W technikum miałam narzucony język rosyjski jako drugi język obcy i nie byłam z tego bardzo zadowolona.
Po 4 latach stwierdziłam, że jest to bardzo ciekawy język i szkoda by było zmarnować te 4 lata nauki, więc poszłam na studia z angielskim i rosyjskim. Podczas studiów odkryłam kulturę i historię Rosji, która mnie bardzo zainteresowała.
Poza tym myślę, że rosyjski jest przydatny w kontaktach za naszą wschodnią granicą, natomiast po angielsku dogadamy się na Zachodzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2018, 12:54
wardaklaudia wardaklaudia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja w sumie dopiero będę studiować, ale trochę z przypadku. Przez wiele lat planowałam filologię romańską, a w ostatniej chwili zmieniłam plan.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2018, 11:25
elak elak jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

To piękny język i bardzo melodyjny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki