Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Praca tłumacza przysięgłego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-17-2017, 23:17
Kosiarenka Kosiarenka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Marylin Pokaż post
Wszystko zależy od wiedzy, ale i umiejętności, bo jedna osoba jest świetnym tłumaczem ustnym, a druga sprawdza się lepiej w tłumaczeniach pisemnych.
Osobiście uważam, że egzamin powinien być rozdzielony na tłumaczenia ustne i pisemne.
Znam historie osób, które tłumaczą od lat konferencyjnie, ale nie mogą przejść przez pisemny egzamin i na odwrót - pisemny zdają rewelacyjnie, ale nie potrafią tłumaczyć ustnie.
STP przygotowało propozycje zmian: [url]http://www.stp.org.pl/aktualnosci/nowelizacja-ustawy-o-zawodzie-tlumacza-przysieglego-propozycje-stp[/url]
Zgadzam się. Mnie skutecznie odstraszyło to, że obowiązkowe jest zdanie części ustnej egzaminu. Kompletnie się w tym nie odnajduję, gubię się, a stres tak mnie zżera, że jest gorzej z sekundy na sekundę. dlatego na razie sobie odpuszczam. Może kiedyś coś się zmieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 08:26
bluehawaii bluehawaii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że wszystko jest dla ludzi, też mam w planach zdanie takiego egzaminu. Być może skala jest nieco inna, ale podobne opinie słyszałam o egzaminie CAE czy też CPE, że trudny, że zdawać tylko z przygotowaniem w szkole jęz. itd. - przygotowywałam się do niego sama ok. 4 miesięcy i zdałam bez problemu najważniejsze, moim zdaniem, jest samozaparcie i determinacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2017, 15:55
Marta93 Marta93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym poleciła przede wszystkim lekturę książki "Tłumaczenie Poświadczone - status, kształcenie, warsztat i odpowiedzialność tłumacza przysięgłego" Artura Dariusza Kubackiego.
Podaje on wiele ważnych informacji co do odpowiedzialności tłumacza przysięgłego, metod przygotowania do egzaminu czy zawodu, co do statusu tłumacza przysięgłego w Polsce czy w innych krajach i wiele wiele innych. Ta książka może pomóc się zdecydować i zorientować w swoich osobistych dążeniach zawodowych
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 01:11
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też słyszałam, że egzamin jest ciężki, no ale jak go się już zda to korzyści są przeogromne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2018, 16:03
Selina Selina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę w przyszłości nad zdaniem takiego egzaminu, ale sama jego formuła i te wszystkie zawiłości nie napawają optymizmem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2018, 13:28
pantofel102 pantofel102 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A właśnie, jeśli chodzi o przygotowanie do zawodu tłumacza przysięgłego, co sadzicie o płatnych kursach przygotowujących do egzaminu? Opłaca się czy można przerobić to samemu w domu?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-07-2018, 19:03
nbednarz nbednarz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy są jakieś kursy, które przygotowują dobrze do zdania takiego egzaminu? Z tego, co słyszałam ciężko go zdać nawet po studiach filologicznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-08-2018, 22:05
Aleksandra333 Aleksandra333 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Planowałam zacząć te studia w tym roku, ale postanowiłam, że pouczę się jeszcze i odłożę to właśnie ze względu na egzamin. Wolę najpierw zdobyć trochę praktyki i wiedzy specjalistycznej. Boję się też rozmowy kwalifikacyjnej. Ciężko się dostać na te studia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.