Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-24-2016, 12:57
maszynka maszynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Stosowanie znaków specjalnych

Domyślam się, że nie jest to kwestia, która spędza większości użytkownikom sen z powiek, jednak mnie bardzo to bardzo przeszkadza - utrudnione korzystanie ze znaków specjalnych na forum (np. półpauza dla ALT + 0150).

Jeżeli korzystam ze znaku specjalnego i opublikuję wiadomość, wszystko jest w porządku. Jednak kiedy chcę zacytować lub edytować odpowiedź zawierającą takie znaki, tekst zaczyna się sypać (co na początku nie jest nawet widoczne) i każdy myślnik czy cudzysłów zmienia się na umlauty i wykrzykniki, np. –. Poprawianie ręcznie wszystkich cudzysłowów bardzo zniechęca mnie do korzystania z polskiej interpunkcji.
Być może istnieje prosty sposób, aby to naprawić? Może to kwestia mojej przeglądarki? Jeżeli nie da się nic z tym zrobić, nie wpadnę w depresję, jednak wolałam zwrócić uwagę na tę kwestię - pytania nic nie kosztują

Dlaczego mnie to tak gnębi? W Internecie niestety odchodzi się od polskiej interpunkcji, ponieważ szybciej i wygodniej korzysta się ze znaków dostępnych i widocznych na klawiaturze. Niestety, o ile pakiet biurowy kogoś nie poprawi, ta konwencja prowadzi do sytuacji, w których niektórzy nie mają pojęcia, że istnieje jakaś różnica między polskim i angielskim cudzysłowem i przenoszą uproszczoną interpunkcję do słowa pisanego odręcznie. Skoro ja wiem jednak, że różnica jest, chciałabym podkreślać to w swoich tekstach, tak jak prosi się użytkowników, by uważali na przecinki i tym samym podnosili poprzeczkę jakości słowa pisanego w Internecie. Walka z wiatrakami, ale przynajmniej próbuję
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.