Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-07-2015, 20:53
Ezra Ezra jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Moją pierwszą obcojęzyczną książką była "Room 13 and other ghost stories ". Nauczyłam się na jej podstawie dużo słówek i zapadła mi w pamięć. Polecam każdemu, który dopiero zaczyna swoją przygodę z książkami anglojęzycznymi. Napisana jest prostym językiem i nie zawiera dużo wyszukanych słów jak na same początki . Uważam, że najłatwiej uczymy się słówek właśnie z takich książek, które czytamy dla relaksu. Nie ma tej presji, że koniecznie musimy się ich nauczyć. Tak więc poprzez czytanie nauka słówek jest przyjemnością
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2015, 22:24
Karii Karii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją pierwszą książką przeczytaną po angielsku był "War Horse" Michaela Morpurgo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 01:12
agapantus agapantus jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moją pierwszą książką przeczytaną po angielsku był Harry Potter i Zakon Feniksa nie mogłam się doczekać polskiego tłumaczenia i oryginał przeczytałam w dwa dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 19:09
pverum pverum jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Pewnie było coś wcześniej, ale pierwsza (poważna) przeczytana przeze mnie książka w języku angielskim to Folwark zwierzęcy Orwella. Pacholęciem będąc pisałem na jej temat wypracowania na wszelkich możliwych egzaminach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 21:31
bepoppu bepoppu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam kiedyś wielką fanką Pratchetta i chyba pierwszą książką, którą przeczytałam w oryginale było "Going Postal". Jeśli chodzi o książkę po rosyjsku to moja rusycystka zmuszała nas do czytania fragmentów wielkich dzieł rosyjskich na lekcjach więc w końcu sięgnęłam po "Trzy siostry"

Moją pierwszą książką po japońsku był "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", i później plułam sobie w twarz bo miałam problemy z japońskimi neologizmami, ale w końcu przebrnęłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2015, 23:46
anna.szachnowska anna.szachnowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pierwszą książką przeczytaną po włosku były baśnie perskie - zbiór krótkich opowiadań, zwięzła forma, prosta historia, przewidywalne zakończenie - idealna na początek żeby się nie zniechęcić! Potem można stopniowo podwyższać sobie poprzeczkę. Następni byli w kolejce pisarze japońscy w włoskim tłumaczeniu, których zazwyczaj cechuje prosty minimalistyczny styl. Po przeczytaniu 3-4 książek można już czytać prawie wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2015, 15:18
jmackowska jmackowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pierwsza książka po hiszpańsku "Ines de alma mia" Isabel Allende, po francusku "Stupeur et tremeblements" Amelie Nothomb, "De aanslag" Harry'ego Mulish'a po niderlandzku, po angielsku i niemiecku już nie pamiętam bo to dawno było.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2015, 16:46
shaolin25 shaolin25 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie ksiazki po angielsku

Moja pierwsza ksiazka byla dla dzieci, wiec obecnie bylaby dziecinnie prosta Powzniejsze lektury dotyczyly zjawisk paranormalnych, odwiedzin obcych cywilizacji, uprowadzen przez kosmitow Byc moze wiele osob to bawi, ze sa takie ksiazki i traktuja o takiej a nie innej tematyce. Osobiscie uwazam ze sa inne rasy wyzsze od nas, a ksiazki szwajcarskiego pisarza Ericha von Danikena od lat opisuja dowody odwiedzin starozytnych astronautow i ich wplyw na religie i kulture ludzkiej rasy. Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-14-2015, 16:50
shaolin25 shaolin25 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie ulubione ksiazki po angielsku

Jesli chodzi o moje ulubione pozycje to: "Ufo's", "Aliens - abductions", "Unexplained". Zainteresowanych i obytych troche w tej tematyce zapraszam do postowania na ten temat
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-18-2015, 22:06
hauntinginblue's Avatar
hauntinginblue hauntinginblue jest offline
Kumotr

Domyślnie

Z tego co mi się wydaję, porwałam się na "Wielkiego Gatsbiego" jako pierwszą książkę w oryginale, ale lektura niezbyt owocowała w zrozumienie treści... Więc pierwszą książką po angielsku, z której czerpałam przyjemność będzie "The Fault In Our Stars"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.