Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-31-2013, 21:36
MasterMind MasterMind jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się Zawsze dobrze się wymienić interesującymi doświadczeniami oraz wiedzą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-01-2013, 15:46
iigooD iigooD jest offline
Kumotr

Domyślnie

Świetny pomysł... Chociaż i tak język polski jest dla mnie językiem obcym a zdaje się żem jedyna na tym forum, jeśli chodzi o język ojczysty
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2013, 21:37
MasterMind MasterMind jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Chociaż w sumie istnieją działy w których można pisać w języku innym niż ojczysty, tak więc wydaje mi się że większość zależy od naszej inwencji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2013, 22:32
rzepsonicus89 rzepsonicus89 jest offline
Podszyszkownik

Smile Dział w języku obcym

Jestem RÓWNIEŻ jak najbardziej za utworzeniem forum W TAKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ, TOŻSAMEJ Z JĘZYKIEM, którego się uczymy. Po pierwsze ćwiczylibyśmy NA BIEŻĄCO interakcje językowe, a może nawet pojawiłyby się w trakcie jakieś problemy w zwrotach, które wspólnie byśmy przedyskutowali i rozwiali wątpliwości . Ja osobiście uczę się już od dłuższego czasu JĘZYKA ROSYJSKIEGO, jednak nigdy nie pozna się żadnego języka do końca doskonale i bezbłędnie - dlatego pisanie postów w języku obcym - popieram w 1000% - jednak różnice w poziomie znajomości języka mogłyby zmusić nas do pisania postu równolegle w polskiej wersji.
TAK CZY INACZEJ POMYSŁ JEST BARDZO NOWATORSKI I NA CZASIE, A PRZY OKAZJI MOŻNA BY WYKAZAĆ SIĘ ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA ORAZ UTRWALAĆ ZWROTY I SAMODOSKONALIĆ POWSZECHNE STOSOWANIE BŁĘDNYCH SFORMUŁOWAŃ I stymulować POSZUKIWANIE PRAWIDŁOWYCH FORM ORAZ POPRAWę lub odnalezienie prawidłowych form zwrotów lub sformułowań językowych, bazując na formie i częstej ekwiwalecji językowej POPEŁNIONYCH BŁĘDÓW i prawidłowych form. Wszakże żadnego języka nie da się tłumaczyć dosłownie - jest to jedna z najważniejszych zasad w pracy tłumacza lub kandydata na tłumacza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-23-2013, 22:40
rzepsonicus89 rzepsonicus89 jest offline
Podszyszkownik

Wink angielski

również zapytania o terminy z języka angielskiego byłyby świetnym rozwiązaniem. Ponadto większość słowników językowych, dostępnych w internecie posiada definicje anglojęzyczne lub najbardziej rozbudowane opcje i zakres funkcji językowych właśnie w języku angielskim. Przy okazji angielskiej wersji forum, sam byłbym zmuszony do interpretacji postów, a przy okazji nauczyłbym się lepiej tego języka. Bo póki co nie znam go zbyt wybitnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2013, 21:00
aleks11 aleks11 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też podoba mi się ten pomysł. I pewnie zaraz trzeba będzie organizować podział na kolejne języki obce, chociaż ciekawe może być: pytanie np. po angielsku, odpowiedź po niemiecku itd. Co wy na to?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-17-2014, 20:22
Klaudia_Moscow's Avatar
Klaudia_Moscow Klaudia_Moscow jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wodzisław Śląski
Domyślnie

Widzę, że od ostatniego postu działu dalej nie ma. Czyżbyśmy już nie byli tacy skorzy do rozmów w wyuczonym języku obcym? Mnie interesuje j. rosyjski. Rozumiem, że pewne utrudnienie stanowi regulamin, który wymaga, aby wszystkie rozmowy były prowadzone w j. polskim.
Proszę o podpowiedź, jak możemy ruszyć z działem w j. obcym (może moderator?).
Stary 02-18-2014, 14:27
kaszajuk kaszajuk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Także podbijam temat!
Jest to bardzo ciekawa idea, mam nadzieję, że jednak zostanie wprowadzona w życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-18-2014, 19:24
sanchez sanchez jest offline
Kumotr

Domyślnie Popieram

Uważam, ze nowy dział, w którym będzie można wypowiedzieć się w języku obcym byłby niezwykle ciekawy i rozwijający. Możliwość rozszerzenia słownictwa i nabrania nowego doświadczenia przyciągnie wielu użytkowników forum. Trzymam kciuki za otwarcie działu, szczególnie rosyjskojęzycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-28-2014, 23:17
projectile projectile jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Świetny pomysł - kolejna wspaniała okazja do ćwiczenia języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.