Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-12-2013, 23:20
Madalena Madalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam z filmów brazylijskich "Do comeco ao fim", "Central do Brasil", "O homem que copiava" a z seriali (chociaż raczej dla dzieci to i tak są fajne) "Carrossel" i "Chiquititas" (nowe wersje).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 04:10
AgaGdaS AgaGdaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: State College, PA, USA
Domyślnie Kino brazylijskie

Polecam "Tempos de Paz"; film o polskim aktorze (w tej roli Dan Stulbach, Brazylijczyk polskiego pochodzenia) z Krakowa, który chce za wszelką cenę dostać się do Brazylii podczas II Wojny Światowej. Fantastyczny film!
Stary 10-13-2013, 19:57
mrogozinska mrogozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też polecam "Besouro". Świetny film
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2014, 11:54
thalassa85 thalassa85 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Berlin
Domyślnie

Polecam film brazylijski "Abril Despedaçado" opowiadający o czasach, w których więzi krwi są święte a bohater pragnie pomścić śmierć brata będącą wynikiem sporu dwóch rodzin o granicę między posiadłościami. W filmie gra jeden z moich ulubionych i jeden z najprzystojniejszych aktorów brazylijskich Rodrigo Santoro
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-14-2014, 10:30
PiotrKelar PiotrKelar jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Polecam Wam film, a właściwie dokument Vika Muniz'a. Piękny, wzruszający obraz życia mieszkańców Rio de Janeiro na największym na świecie wysypisku śmieci. Zobaczyłem go po raz pierwszy na zajęciach na Uniwersytecie i od tej pory polecam każdemu. Film ma tytuł polski "Śmietnisko", a oryginalny tytuł to "Waste Land". Możecie go darmowo obejrzeć tutaj: [url]http://www.kinoman.tv/film/smietnisko[/url], ale niestety jest w wersji z lektorem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-28-2015, 01:44
monikakatarina monikakatarina jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W marcu tego roku wyszła portugalsko-angolańska produkcja : serial "A unica mulher" - dość ciekawy i wciągający Z filmów mogę polecić portugalski "Funeral na Chuva" - zabawna, czarna komedia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2016, 11:14
hopelionheart hopelionheart jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez juzdyna Pokaż post
Jeśli lubicie kabarety to polecam brazylijskie Porta dos Fundos czasem ich humor jest bardzo ciężki w sensie dosadny :P Polecam także dokument Gilberto Gil o słynnym muzyku i byłym ministrze kultury Brazylii.
Jeśłi chodzi o kabarety to dorzucam również Parafernalha, coś podobnego.
Z filmów słyszałam również ( niestety jeszcze nie widziałam) Meu Nome Não é Johnny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2016, 19:23
marekm's Avatar
marekm marekm jest offline
Kumotr

Domyślnie

"Sąsiedzkie dźwięki" z Brazylii, z 2012 roku, o zamkniętym osiedlu luksusowych wieżowców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2017, 22:50
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam ,,Śmieć", dokument ,,Sól Ziemi" o SebastiĂŁo Salgado (niestety jest bardziej po francusku niż po portugalsku), film krótkometrażowy ,,Eu nĂŁo quero voltar sozinho" i wersję pełnometrażową ,,W jego oczach'' (moim zdaniem krótkometrażowa jest lepsza). Poza tym jeszcze ,,Paraísos Artificiais", ,,Autobus 174", ,,Cidade Cinza" - dokument o trudnej sytuacji graffiti w SĂŁo Paulo dostępny w iTunes.
W 2016 roku wyszedł też brazylijski serial młodzieżowy ,,3%" (coś w stylu ,,Igrzysk Śmierci") i można go obejrzeć na netflix.com. W ogóle na Netflix'ie jest dużo brazylijskich filmów, więc polecam tam poszperać.
Jeśli chodzi o portugalskie produkcje to ostatnio oglądałam np. komedię ,,CapitĂŁo FalcĂŁo" i znając historię Portugalii można się nieźle pośmiać. Słyszałam też, że kryminalny serial ,,Filha da Lei" jest dobry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2017, 01:56
eroslonek eroslonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"3%" łyknęłam w tydzień, fajny. Mnie się bardzo podobał "À Deriva", z nieudolnie przetłumaczonym polskim tytułem "Upalne brazylijskie lato" i Vincentem Casselem w roli głównej (na pewno jest gdzieś online) oraz "Olhos nos Olhos" zainspirowany piosenką Chico Buarque o tym samym tytule, który miałam okazję obejrzeć kilka lat temu na WFF.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.