Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-09-2012, 22:02
Margot Margot jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Filmy tureckie

Ostatnio odkryłam fajny film turecki, który mnie rozbawił i wzruszył jednocześnie. Jego tytuł: "Mój ojciec i mój syn". Chętnie przyjrzę się dokładnie temu kinu. Znacie jakieś tureckie filmy godne polecenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 14:03
disi_kedi disi_kedi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Akurat tego filmu nie kojarzę, ale jest sporo tureckich filmów zasługujących na uwagę. Przede wszystkim twórczość Fatiha Akina i jego powszechnie docenione "Głową w mur" i "Na krawędzi nieba".
Ciekawa jest też trylogia Semiha Kaplanoğlu "Jajko", "Mleko", "Miód" - dla mnie jest to typowe nostalgiczne, melancholijne tureckie kino z wolno rozwijającą się akcją, pięknymi i niewyobrażalnie wydłużonymi ujęciami oraz mocno ograniczoną liczbą dialogów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 20:14
dominikakosal dominikakosal jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak szłam do kina na "Miód", to się cieszyłam, że sobie posłucham tureckiego, ale dialogi, jak trafnie zauważyłaś, były mocno ograniczone ilościowo "Jajko" i "Mleko" też takie są?
Ja ze swojej strony polecam film "Trzy małpy".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 22:10
disi_kedi disi_kedi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja właśnie na "Mleku" byłam w kinie i część widowni nie wytrzymała i wyszła z sali
Dialogów właściwie nie było, niektóre ujęcia trwały 3-5 minut, na co widzowie reagowali parskaniem, a cały film opierał się na domysłach i niedopowiedzeniach - poza tureckimi filmami chyba nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Ale to cały urok tureckiej kinematografii.
"Jajko" oglądałam w biegu, ale wrażenia były oczywiście podobne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-07-2012, 22:20
mzwolinska mzwolinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Niemiecko-tureckie filmy

Ja też polecam filmy Fatiha Akina. Pierwszym moim jego filmem było "Na krawędzi nieba" ([url]http://www.filmweb.pl/film/Na+kraw%C4%99dzi+nieba-2007-406731[/url]).

Ostatnio byłam jednak na pokazie filmów w ramach 6. edycji festiwalu Obrazy historii i widziałam m.in. "Obcą" ([url]http://www.filmweb.pl/film/Obca-2010-496258[/url]). Przejrzyj sobie program festiwalu, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Co do "Obcej", to film jest niesamowity. Przyznam szerze, że byłam zdziwiona, jak realistycznie zostały przedstawione problemy kobiet z rodzin tureckich mieszkających w Niemczech. Warto zobaczyć!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-29-2014, 15:09
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Miło wspominam "Puszkę Pandory".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2014, 19:27
bamb0l bamb0l jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja polecam gorąco : Kareteci Kiz. Nie wiem czy ma jakąś polską nazwę, oglądałem z angielskimi napisami - mały trailer dla zainteresowanych, umieram ze śmiechu kiedykolwiek to widzę.
Kod HTML:
http://www.youtube.com/watch?v=nAdniWncWu4
Na dokładkę porcja sucharów - G.O.R.A. to już całkowity odjazd, beka na maksa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2014, 20:53
angelika24 angelika24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mogę polecić film "Takva" ("Lęk przed Bogiem") - bardzo poruszający obraz przedstawiający kontrast pomiędzy konserwatywnym światem religii a współczesną laickością.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-15-2016, 13:39
ilona1208 ilona1208 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo podobał mi się film "Dziewczyna w czerwonej chuście" (tr. "Selvi Boylum Al Yazmalim") w reżyserii Atifa Yilmaza. Przynajmniej raz w roku można do obejrzeć w Warszawie lub Krakowie dzięki inicjatywie studentów turkologii i Instytutu Yunus Emre Oprócz tego, ogromne wrażenie zrobiła na mnie już wspomniana produkcja "Głową w mur".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2016, 09:55
Anette7373 Anette7373 jest offline
Kumotr

Domyślnie "W lipcu"

Jeśli już mówimy o Fatihu Akinie, to uważam, że godny polecenia jest też "W lipcu". Film z dużą dawką humoru i z przesłaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.