Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-13-2012, 08:27
Fleurisimma Fleurisimma jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Kino węgierskie

Witam wszystkich zainteresowanych kinematografią. Jakiś czas temu oglądałam "Konia turyńskiego" pod reżyserią Bela Tarr. Czy któryś z forumowiczów miał okazję obejrzeć ten film, jestem ciekawa Waszych wrażeń. Mnie urzekły piękne ujęcia. Choć film jest dość pesymistyczny, byłam naprawdę pod dużym wrażeniem. Widział ktoś inne filmy tego reżysera?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2012, 18:29
Helen11 Helen11 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nie jestem w stanie oglądać filmów tego reżysera, zbyt "ciężkie" kino. Polecam za to filmy Istvana Szabo, przede wszystkim oskarowego "Mefisto" oraz dwie inne części tej trylogii: "Pułkownik Redl" i "Hanussen". We wszystkich tych filmach główną rolę zagrał Klaus Maria Brandauer.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2012, 10:11
mtysz mtysz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Kiedyś kręciło się sporo węgierskich filmów, w których grali polscy aktorzy
Nie wiem, jak z Waszą znajomością języka, więc na razie mogę polecić "Mój dwudziesty wiek" (Az én XX. századom) z Dorotą Segdą - jeśli dobrze pamiętam, to film niemy
Jeśli znacie węg., dajcie znać, wrzucę parę wartych uwagi tytułów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-03-2012, 19:54
tyneczek tyneczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chyba jedyny węgierski film jaki widziałam to "Kontrolerzy" Nimróda Antala. Nie jest lekki, ale pamiętam, że kilka lat temu zrobił na mnie spore wrażenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2012, 13:28
mtysz mtysz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Parę dni temu do kin (naszych, bo w paru miejscach na świecie już był) wszedł film "To tylko wiatr" (Csak a szél) Benedeka Fliegaufa. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Jak kogoś interesuje, to na filmwebie chyba już coś o nim piszą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-11-2012, 16:13
sylwiaaiwlys sylwiaaiwlys jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warsaw
Domyślnie

Dla tych co lubią komedie polecam: [url]http://www.filmweb.pl/film/Papryka%2C+sex+i+rock%E2%80%99n%E2%80%99roll-2009-485053[/url]

Coś o latach 60 i rock'n'rollu na Węgrzech.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2012, 13:41
karolina.tlumaczy karolina.tlumaczy jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Miałam kiedyś miłego kolegę Węgra, który podesłał mi kilka węgierskich hitów. Bardzo podobała mi się Delta, historia miłości, niebanalna opowieść, może nie do końca, lekkie kino, ale na pewno dobra rozrywka na nudną sobotę.
Kolejny film, który bardzo mi się podobał to Szerelmesfilm. Większość mężczyzn pewnie powie, że nudny, ale dzieje się dużo, wbrew pozorom.
I ostatnia, myślę, że najbardziej przypadająca mi osobiście do gustu pozycja to Szabadság, Szerelem, który można obejrzeć online! Przesyłam link :
[url]http://www.youtube.com/watch?v=EMoCVGSpnRE[/url] Nie pożałujecie !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2012, 03:03
poliglotka26 poliglotka26 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Zainteresowanym tematyką polecam ten ranking:
[url]http://www.imdb.com/list/lWpkv81mOVI/[/url]
Z ciekawych filmów węgierskich przypominam sobie z pokazów w DKF w Rotundzie sagę rodzinną o producentach wina. Niestety w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć dokładnego tytułu polskiego.
Kojarzy mi się coś związanego z "kroplą słońca". Tytułu węgierskiego niestety nie pamiętam ponieważ nie znam tego język. Jak tylko znajdę informację o tym filmie zaktualizuję wpis bo film był naprawdę wart uwagi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2013, 19:07
kwaidan kwaidan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Węgierska komedia romantyczna dla zainteresowanych Kaméleon 2008 Krisztina Goda ([url]https://www.youtube.com/watch?v=zUzWMYKp2RY[/url])
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-07-2013, 14:02
kasiakozlowska kasiakozlowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiele osób polecało mi Kontrolerów i dopiero niedawno udało mi się obejrzeć ten film. Rzeczywiście godny uwagi, polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.