Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-19-2012, 08:59
perelecia perelecia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jakie książki czytacie po angielsku?

Interesuje mnie jakie książki czytacie po ang lub jaką najtrudniejszą książkę przeczytaliście w języku obcym?
Ja czytam "Over there" - Thomas Fleming, dość trudna bo o I World War ale ciekawa bo jest też wątek miłosny a wojnę można troszkę skip
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 09:06
Yeann's Avatar
Yeann Yeann jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jane Austen - Pride and Prejudice... po raz 3 albo 4. Uwielbiam akcje, język i humor użyty przez autorkę.

Ostatnio edytowane przez Yeann : 06-20-2012 o 00:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 17:34
kapix kapix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aktualnie czytam książkę Davida Lodge'a "The British Museum is Falling Down" i przyznam, że jest dość specyficzna. Chyba nie polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 20:18
ziula26 ziula26 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Never Let Me Go" Kazuo Ishiguro, polecam, chociaż to książka nie dla każdego a wcześniej opowiadania Stephena Kinga, tak dla rozluźnienia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-19-2012, 20:52
atrofia atrofia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Aktualnie The Major Transitions in Evolution (Smith i Szathmáry) - polecam, choć rzecz raczej dla amatorów biologii^^ Preferuję lektury mające treść.
Lubię też kryminały Mankella.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2012, 08:52
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Yeann Pokaż post
Jane Austen - Pride and Prejudice... po raz 3 albo 4. Uwielbiam akcje, język i humor użyty przez autorkę.
Też czytałam ale tylko raz bo pisałam pracę o książkach Jane Austen bardzo lubię ta pisarkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2012, 09:18
annmey annmey jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Oliver Sacks

Zwykle czytam powieści, z anglojęzycznych najchętniej moich ukochanych Breta Eastona Ellisa i Chucka Palahniuka. Ostatnio sięgnęłam jednak po książkę popularnonaukową -- "The Man Who Mistook His Wife For a Hat" Olivera Sacksa -- i gorąco polecam tego autora! Nie jest to może lektura łatwa, za to bardzo przyjemna, Sacks ma prawdziwy dar opowiadania, a przypadki jego pacjentów (z różnego rodzaju przypadłościami neurobiologicznymi) czyta się jak dobry kryminał czy powieść sensacyjną. Przy okazji można się dowiedzieć, w jak przedziwny i nietuzinkowy sposób może czasem działać ludzki mózg, i wyrobić sobie trochę większą tolerancję nieszablonowe zachowania innych ludzi Nawet więcej -- zrozumienie.

Planuję zabrać się teraz za "Awakenings" -- może kojarzycie filmową adaptację.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2012, 09:41
darios3k darios3k jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Częstochowa
Domyślnie

Ja chętnie czytam poezję, zwłaszcza Emily Dickinson!
Stary 06-20-2012, 10:18
lukaszutomaszu lukaszutomaszu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zacząłem debiut Michaiła Bułhakowa - Białą Gwardię. Świetność, jednak Bułhakow jest nie tylko gwiazdą, ekhm, jednej książki, a literatura rosyjska zdecydowanie staje się moją ulubioną.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2012, 10:26
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez annmey Pokaż post
Zwykle czytam powieści, z anglojęzycznych najchętniej moich ukochanych Breta Eastona Ellisa i Chucka Palahniuka. Ostatnio sięgnęłam jednak po książkę popularnonaukową -- "The Man Who Mistook His Wife For a Hat" Olivera Sacksa -- i gorąco polecam tego autora! Nie jest to może lektura łatwa, za to bardzo przyjemna, Sacks ma prawdziwy dar opowiadania, a przypadki jego pacjentów (z różnego rodzaju przypadłościami neurobiologicznymi) czyta się jak dobry kryminał czy powieść sensacyjną. Przy okazji można się dowiedzieć, w jak przedziwny i nietuzinkowy sposób może czasem działać ludzki mózg, i wyrobić sobie trochę większą tolerancję nieszablonowe zachowania innych ludzi Nawet więcej -- zrozumienie.

Planuję zabrać się teraz za "Awakenings" -- może kojarzycie filmową adaptację.
"Awakening" kojarzę chociaż filmu nie oglądałam, warto obejrzeć? Właśnie przeczytałam opinię tego filmu i chyba ciekawy będzie może skuszę się go obejrzeć albo poszukam książki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.