Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Tłumaczenia specjalistyczne
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-03-2018, 10:34
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cóż...na pewno nie podjąłbym się tłumaczenia specjalistycznego o którym nie mam pojęcia chyba, że terminy by aż tak bardzo nie goniły i mógłbym sobie pozwolić na zdobyciu wiedzy w danej dziedzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2018, 11:07
Majlin's Avatar
Majlin Majlin jest offline
Kumotr

Miejscowość: opolskie
Domyślnie

Och, wiem jak to jest. Pracuję w firmie specjalizującej się w sprzedaży maszyn przeładunkowych i niestety nie mam możliwości odmówić wykonania tłumaczenia. Nie jestem zatrudniona jako tłumacz, pracuję w dziale handlowym, jednak pracodawcy, wiedząc, że jestem po filologii, kiedy potrzebują jakiegoś tłumaczenia, nieważne czy to elektryka, prawo, informatyka, idą do mnie. Bo przecież znam angielski.

Co robię w takich wypadkach? Po pierwsze wpadam w panikę. Później po prostu używam wszystkiego, co się da. Wszelkich słowników, forum specjalistycznego, jeśli już naprawdę niczego nie potrafię znaleźć w Internecie, dzwonię do kolegów z działu, którego to tłumaczenie dotyczy i pytam, o co chodzi w danym zdaniu / frazie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 10:53
ave ave jest offline
Kumotr

Domyślnie

Idealnie byłoby jednak mieć pojęcie o danej dziedzinie. Jeśli nie ma się takiej wiedzy, a trzeba wykonać daną pracę to należy jak najwięcej przeczytać na ten temat, aby oswoić sie z tematem, słownictwem. Dobrym rozwiązaniem jest jednak włączenie eksperta z danej dziedziny, z którym można skonsultować. Tłumacz musi pamiętać o etyce zawodowej i jak się na czymś nie zna to odmówić, żeby nie przetłumaczyć nieprofesjonalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.