Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-28-2018, 10:31
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Freelancer czy działalność gospodarcza?

Myślicie, że warto rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z tłumaczeniami i copywritingiem?
Przychodzi taki moment, w który osiąga się zarobki z tłumaczeń i pisania, które pozwoliłyby normalnie żyć i pracować z domu. Jest to jednak wielka odpowiedzialność i sporo nowych rzeczy do nauczenia się. Siedząc na etacie można jedynie dorabiać z tłumaczeń lub ciągnąć podwójną pracę w pełnym wymiarze i nie mieć życia. rezygnując z etatu na rzecz własnej firmy bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność i martwienie się o ciągłość zleceń. I jak tu znaleźć "złoty środek"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2018, 14:32
aniqua aniqua jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Płock
Domyślnie

Nie ma "złotego środka", ale zawsze można spróbować. Sama prowadzę działalność gospodarczą. Pracuję o wiele więcej niż na etacie, zarobki porównywalne, ale ogólnie nie jest źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 13:29
Machon Machon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie działalność ma sens tylko wtedy, gdy jest się tłumaczem przysięgłym :/ W innym wypadku uważam, że nie ma sensu nawet tracić czasu i pieniędzy, bo po prostu się nie uda.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 12-06-2018 o 00:08. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2018, 17:21
rabbit rabbit jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Machon Pokaż post
Jak dla mnie działalność ma sens tylko wtedy, gdy jest się tłumaczem przysięgłym :/ W innym wypadku uważam, że nie ma sensu nawet tracić czasu i pieniędzy, bo po prostu się nie uda.
Ja nie jestem tłumaczem przysięgłym i prowadzę działalność gospodarczą od 5 lat. Choć kategoria "udało mi się" pewnie jest zależna od tego, jakich zarobków ktoś się spodziewa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 00:09
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat, wkraczając na rynek chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 07:30
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wybrałam tę pierwszą opcję-pracuję na etacie i dorabiam sobie jako freelancer. Działalność gospodarcza wydaje mi się zbyt dużą odpowiedzialnością, głównie jeśli chodzi o całą dokumentację, której należy sprostać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 13:07
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A czy opłaca się założyć działalność gospodarczą (i czy jest to w ogóle możliwe) z osobą, która zajęłaby się tłumaczeniami z innego i na inny język? Czy koszty w takim przypadku są mniejsze, czy taka działalność może działać prężniej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-26-2019, 13:44
agatawoo agatawoo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno można, tylko wtedy forma działalności jest inna (jakaś spółka pewnie). Co do opłacalności, nie mam pojęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2019, 14:00
Wiktoria潘珊's Avatar
Wiktoria潘珊 Wiktoria潘珊 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kiedyś myślałam o założeniu własnej działalności, ale im lepiej orientuję się w sytuacji na rynku, tym bardziej uważam, że to zły pomysł.
Ze zleceniami bywa naprawdę różnie, czasem są, czasem nie ma. Pieniądze często wbrew pozorom nie są duże. Do tego dochodzi masa dokumentacji, jaką trzeba się zająć.
Osobiście nie planuję działalności na własną rękę, mimo że praca na etat ma wiele minusów, to moim zdaniem poczucie stabilności jakie daje jest nieocenione.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-03-2019, 11:40
marke322 marke322 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Dzięki za twoją stronę! Twoja strona jest bardzo miła i interesująca, widziałem twój post i było bardzo pouczające
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.