Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-28-2018, 11:31
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Freelancer czy działalność gospodarcza?

Myślicie, że warto rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej z tłumaczeniami i copywritingiem?
Przychodzi taki moment, w który osiąga się zarobki z tłumaczeń i pisania, które pozwoliłyby normalnie żyć i pracować z domu. Jest to jednak wielka odpowiedzialność i sporo nowych rzeczy do nauczenia się. Siedząc na etacie można jedynie dorabiać z tłumaczeń lub ciągnąć podwójną pracę w pełnym wymiarze i nie mieć życia. rezygnując z etatu na rzecz własnej firmy bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność i martwienie się o ciągłość zleceń. I jak tu znaleźć "złoty środek"?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2018, 15:32
aniqua aniqua jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie ma "złotego środka", ale zawsze można spróbować. Sama prowadzę działalność gospodarczą. Pracuję o wiele więcej niż na etacie, zarobki porównywalne, ale ogólnie nie jest źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-04-2018, 14:29
Machon Machon jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak dla mnie działalność ma sens tylko wtedy, gdy jest się tłumaczem przysięgłym :/ W innym wypadku uważam, że nie ma sensu nawet tracić czasu i pieniędzy, bo po prostu się nie uda.

Ostatnio edytowane przez Anna P : 12-06-2018 o 01:08. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-10-2018, 18:21
rabbit rabbit jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Machon Pokaż post
Jak dla mnie działalność ma sens tylko wtedy, gdy jest się tłumaczem przysięgłym :/ W innym wypadku uważam, że nie ma sensu nawet tracić czasu i pieniędzy, bo po prostu się nie uda.
Ja nie jestem tłumaczem przysięgłym i prowadzę działalność gospodarczą od 5 lat. Choć kategoria "udało mi się" pewnie jest zależna od tego, jakich zarobków ktoś się spodziewa
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 01:09
Alexis20 Alexis20 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na ten temat, wkraczając na rynek chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych ludzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2019, 08:30
AgnieszkaStr AgnieszkaStr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wybrałam tę pierwszą opcję-pracuję na etacie i dorabiam sobie jako freelancer. Działalność gospodarcza wydaje mi się zbyt dużą odpowiedzialnością, głównie jeśli chodzi o całą dokumentację, której należy sprostać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-26-2019, 14:07
KingaKuk KingaKuk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A czy opłaca się założyć działalność gospodarczą (i czy jest to w ogóle możliwe) z osobą, która zajęłaby się tłumaczeniami z innego i na inny język? Czy koszty w takim przypadku są mniejsze, czy taka działalność może działać prężniej?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.