Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-05-2017, 18:19
ania.wesolowska ania.wesolowska jest offline
Kumotr

Domyślnie Niemieckie seriale

Jakie są Wasze ulubione seriale niemieckie albo te zagraniczne z dubbingiem niemieckim? Ja osobiście jeszcze fajnego niemieckiego serialu nie znalazłam, natomiast często oglądam Sex and the City z dubbingiem i muszę przyznać, że będąc na poziomie B1 całkiem przyjemnie się go ogląda . Natomiast serial taki jak Big Bang Theory jest jeszcze dla mnie za trudny, ze względu na słowotok Cooper'a ;p i zbyt często pojawiające się słownictwo specjalistyczne/techniczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-05-2017, 20:19
Paluszek Paluszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zagraniczne z dubbingiem to np Friends, Supernatural, The Breaking Bad, Prison Break, Suits, Better Call Saul, How I met your mother Nawet jeśli nie rozumie się wszystkiego to warto oglądać z dubbingiem i z napisami niemieckim. Po pewnym czasie coraz więcej się rozumie i bardzo pomaga to w nauce języka.

Jeśli chodzi o serial niemiecki to Türkisch für Anfänger
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2017, 22:21
Kumotr

Domyślnie

Dziękuję serdecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2017, 01:04
Kumotr

Domyślnie

A czy ktoś mógłby napisać gdzie najlepiej takie seriale z dubbingiem oglądać? Mam na myśli strony internetowe lub kanały telewizyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2017, 11:23
Roxanna1989 Roxanna1989 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Witaj,

Osobiście polecam strone Deutsche Welle - Deutsch lernen. Znajdziesz tam ogrom materiałów do nauki języka niemieckiego. Wszystko jest ponadto niezwykle usystematyzowane.

Z seriali natomiast polecem "Jojo sucht das Glück". Serial jest dedykowany osobom na poziomie B1. Ponadto zawiera on napisy , które na tym poziomie nauki niezwykle ułatwiają zrozumienie przekazywanych informacji.

Z poziomem B2 można pokusić się na serial "Ticket nach Berlin". Dialogi i słownictwo nie są jakoś wybitnie skomplikowane.

Z dobrym poziomem b2 polecam natomiast serial "Two and half man". Jest to niezwykle udany serial komediowy, którego niewątpliwym plusem jest to, że dialogi są bardzo wyraźne.

Dla osób z poziomem C1 i wyższym w sumie polecam wszystko co nas interesuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-07-2017, 20:44
Paluszek Paluszek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ania.wesolowska Pokaż post
A czy ktoś mógłby napisać gdzie najlepiej takie seriale z dubbingiem oglądać? Mam na myśli strony internetowe lub kanały telewizyjne.

SerienStream.to w internecie, a poza tym być może znajdziesz w telewizji jakieś kanały po niemiecku z wiadomościami itp. też bardzo dobre do nauki Również na Youtube można znaleźć różne reportaże po niemiecku i z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że coś takiego bardzo pomaga w nauce.

A jeśli chcesz oglądać coś z niemieckim dubbingiem i dodatkowo z napisami po niemiecku to Netflix, ale tutaj już trzeba liczyć się z kosztami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2017, 13:34
appli85 appli85 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Mogę polecić stację Deutsche Welle - jest dostępna na Cyfrowym Polsacie. Dużo wiadomości, raczej programow informacyjnych a więc dużo przydatnego słownictwa. Poza tym polecam też oglądać niemieckie baśnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 23:35
Kumotr

Domyślnie

Deutsche Welle znam doskonale oczywiście! Widziałam serial, Jojo sucht das Gluck i faktycznie muszę przyznać, że przyjemnie się go oglądało. Większość słów znałam, aktorzy mówili wyraźnie, akcja wartka- czego chcieć więcej!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-23-2017, 19:53
monika.m monika.m jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szczecin
Domyślnie

Mój ulubiony niemiecki serial to Schmetterling im Bauch. Jest to lekki, przyjemny serial. Mówią w nim bardzo wyraźnie i zawsze jakieś niemieckie słówka lub zwroty wpadną w ucho. Serdecznie polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-03-2017, 15:49
malinfuction malinfuction jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na ARD Mediathek jest mnóstwo różnych filmów, seriali i programów, które dodatkowo często mają napisy. W ten sposób poza tym, że z czasem rozumie się coraz więcej, można się też osłuchać z różnymi dialektami. Z seriali z czystym sercem mogę polecić Tatort lub Polizeiruf, oczywiście jeśli ktoś lubi kryminały. Co jakiś czas na tej stronie pojawiają się nowości, więc warto czasami zerknąć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.